Bioklimatická pergola

Máte niekto skúsenosť s touto firmou https://www.al-pergoly.sk ? Páči sa nám ich pergola skyline, tak by ma zaujímalo či sú spolahliví. Ďakujem
Odpovedať
Tiež si chceme postaviť na záhradu pergolu a nemožeme sa rozhodnúť či hliník alebo drevo. Ale tieto hliníkové sa mi fakt páčia, asi by to bolo lepšie aj kvoli údržbe...
Odpovedať
To určite je, my práve preto nechceme drevenú, naviac tieto hlinikové vyzerajú o mnoho viac moderne.
Odpovedať
To je pravda. Vyzerajú ozaj dobre
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ahojte, tiez by sme tento rok radi nejakym sposobom prekryli a zastresili terasu. Drevenu terasu sme vsak vylucili a radsej by sme tu hlinikovu. Mate skusenosti s niektorymi vyrobcami? Ci uz s vyssie spominanym alebo nejakym dalsim?
Odpovedať
Ahoj, mame doma presne tuto bioklimaticku pergolu, co sa spomina. Davali sme si to robit spolocnosti Isotra. Od nich sme predtym zaluzie vonkajsie objednavali. Rovno s nimi sme chceli aj pergolu, len nakoniec nam to nevyslo podla predstav, tak sme ju na dalsi rok az davali robit. Neviem, ci by ta aj nieco ine zaujimalo, alebo si hladala cisto len nejakych vyrobcov.
Odpovedať
@liminka tak potesia aj nejake skusenosti, ze preco prave pre tuto ste sa rozhodli a preco pre tohto vyrobcu a ako sa vam to cele pozdava aj takto po case napriklad. Ze ci by ste spravili nieco inak a tak 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
mozem sa opytat, ze co je to vlastne zac ta bioklimaticka pergola? ze v com je to odlisne, specialne alebo tak?
Odpovedať
Chceli sme nieco moderne a take trochu ine. Nasi maju spravenu drevenu terasu aj podlahu a aj takto pergolu. Mne sa to moc nelubi a treba sa o to aj starat, aby to nejak vyzeralo. Kdezto pri tejto, co sme si my dali robit, tam proste ziadna udrzba nie je potrebna. Ako sa postavi, tak stoji a ty nemusis nic. Cize to rozhodujuce bola u nas aj vizualna stranka a aj tie vlastnosti. Vyhodou je aj ta strieska, ze vlastne si ju vies ovladat a naklapat tie jednotlive lamely podla toho, ako to tebe vyhovuje. Vies si spravit aj tien a aj pustit slniecko, aby hrialo 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
no super teda, lebo mne sa paci akoze po vizualnej stranke, len som nevedela, ze ako je to z tej funkcnej stranky. ale vyzera to zaujimavo. a vies aj nejakeho predajcu mi poradit, kde by sa to dalo ist pozriet?
Odpovedať
@liminka mam take nutkanie ti dat vediet, ze ako sme pochodili s tou pergolou, kedze si mi s tym radila takto na dialku 🙂 Som vsetko pretlmocila muzovi a ze on to ide pozriet na stranku, ze nech to aj vidi, aj tie popisy a vsetko. A otvori ti stranku a tam hned vybehlo, ze akcia pri bioklimatickej pergole, ze jedna plus jedna nejaka roleta zdarmo. On maniak na hocijake akcie bol hned doslova uchvateny, tak to tam aj natukal vsetko a nechal si poslat ponuku cenovu.
Odpovedať
@hronkanka tak podla skusenosti ti viem poradit len tu spolocnost, od ktorej mame aj my, ale tak myslim, ze je to dobra volba 🙂 Pozri spolocnost Isotra. Oni okrem tychto bioklimatickych pergol robia aj kadejake tienenia aj vonkajsie aj vnutorne, aj sietky na okna proti hmyzu a tak. A predajcu si vies na ich stranke pohladat podla mesta. To zase zbytocne rozpisovat, lebo neviem, kde to mas najblizsie 🙂
Odpovedať
@antoska65 no jasne, to ani nevahaj, rada si vypocujem alebo teda skor precitam, ako ste pochodili 🙂 Vidis to, tak sa vam podarilo este aj usetrit nakoniec na tom nejake korunky. Tak potom dobre, ze si sa na to skusila popytat. Aj mate nakupene v akcii a aj skor hotovo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
to mi uplne staci takto na zaciatok, ked si robime viac menej len taky prehlad. teda skor asi len ja som sa do toho uz pustila, lebo spolu sme to este doma nejak neriesili. ale aspon budem pripravena, ked na to padne rec. noooo inak, ked spominas tie sietky, tak to by sa nam veru zislo. a to idem aj hned pozriet, ze ako a podla coho sa to objednava. a pozriem rovno aj toho predajcu, ked uz.
Odpovedať
@liminka uplne super sme podla mna obisli, musim povedat, ze som to ani necakala, ked sme zacali riesit tu pergolu, ze to pojde takto hladko 🙂 No presne, podla mna nam aj susedia zavidia, ze sme to takto rychlo poriesili. Lebo oni sa tiez chystali este pred nami davat robit pergolu a stale su bez nej.
Odpovedať
@antoska65 nooo vsak tiez by som povedala 🙂 Nakoniec si sa toho zbytocne obavala. Netreba zbytocne dopredu robit paniku. Vsak ak si si pozrela nejake recenzie alebo take cosi, tak si sa musela docitat, ze to je dobra a spolahliva spolocnost, oni tusim uz aj tak, ze viacej rokov funguju, ze nie su nejaky novacikovia. A oni co za pergolu idu davat?
Odpovedať
ahojte, co spominate tie pergoly, tak oni sa daju aj samostojace postavit tak akoze miesto altanku? ze nie hned rovno pri dom, ale tak viacej do zahrady, do priestoru?
Odpovedať
@ruskiana ahojky, ano daju sa aj tak spravit, to si vlastne vyberies sama, ked vyplnas ten konfigurator alebo teda im to povies, ze aku mas poziadavku. ale co som pozerala aj na webe, tak tam sa dalo zvolit, ze ci takuto samostojacu, alebo ze sa len jednou stranou napriklad ako keby dotyka domu. vyskusaj to vsak pozriet, neviem teraz, ake tam este boli moznosti, just mi to nenapadne.
Odpovedať
@antoska65 kde by som nasla ten konfigurator? vedela by si mi to poslat nejak? mozes kludne aj do spravy, ked tak. ja som rozmyslala tak, ze by sa to dalo nad bazen, aj by to zaroven tak chranilo a krylo, ze aj ked slnko prazi a je az prehnane teplo, ze by to mohlo byt fajn, ked sa da ta strecha nastavit. co som pozerala predpoved, tak hlasia na tento mesiac vyse 40 stupnov, to bude teda nieco.
Odpovedať
@ruskiana trosku sa vam do toho votriem, lebo myslim, ze ti tiez budem vediet poradit. Minimalne teda ohladne toho konfiguratora. To si daj normalne do Google vyhladat Isotra, klikni a uz to budes mat. Neviem ci mozem sem, tak ti skusim aj do spravy dat ten link. Ale podla mna to najdes. Daj si potom produkty, vyhladaj pergoly a uz staci len citat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@liminka toto je fajn, my sme to tiez skusali cez toto si pozadavat vsetko. dobre, ze je to tam aj vsetko vysvetlene, tie moznosti, ktore si mozes zvolit. presne vies, tym padom, ze co vyberies a cena ti tam pekne nabieha a rovno aj finalnu ukazuje, tak ta nema co potom zaskocit.
Odpovedať
pozeram, ze uz ma stihol niekto predbehnut s odpovedou. ale v podstate by som ti poradila to iste 🙂 aj si si to uz skusala pozerat, ze si si pozadavala svoje parametre do toho konfiguratora? cena je ok? vychadza to tak, ako si si predstavovala?
Odpovedať
@liminka v pohodicke, viac hlav, viac rozumu 🙂 Vsetko som to nasla, dobre si ma znavigovala. Dost spravilo asi aj to, ze je to vsetko take prehladne a dobre aj rozpisane. Skusili sme ten konfigurator vyplnit a aj to normalne odoslat. @antoska65 ale to nic, z toho si nic nerob, vsak nemozes tu byt nonstop, keby sa niekto nahodou nieco opytal 🙂 Ano ano, vsetko sme si to zadali, cena sa nam zdala v pohode, ked aj ine ponuky dostal muz, ze to bolo porovnatelne a od niektorych bola tato ponuka od nich aj nizsia.
Odpovedať
@hronkanka hej presne ako pises, to je podla mna vyhoda aj toho konfiguratora. Akoze samo o sebe je to fajn, ked si vies takto napisat, natukat sama, ze co chces nacenit, ale niektore su take, ze to musis aj tak potom odoslat, aby si sa dozvedela cenu. A tu to vidis priamo, ked zadavas tie jednotlive polozky. @ruskiana a dalej teda co? Aj ste potvrdili potom tu cenovu ponuku, ktora vam prisla a objednali ste tu pergolu?
Odpovedať
Profilova fotka
mam to vyskusane niekolkokrat, mne sa to pacilo, ze rovno ukazuje aj cenu a na tom obrazku, na tej vizaulizacii vlastne vidis, ze co vypisujes a odklikavas 🙂 tiez som zvedava, co ste vybavili.
Odpovedať
@ruskiana no ved jasne, len tak, ze ked sme sa o tom bavili, tak preto som to tak napisala. ale hlavne, ze si dostala poradene. tak uz len ostava, aby si napisala, ako ste na tom teraz, predpokladam teda, ze vtedy ste aj objednali tu pergolu, ci ako vlastne? 🙂
Odpovedať
@antoska65 vsak to bola len taka drobnost v podstate. Nasla som to, to je dolezite aj sme to zadali, odoslali, prisla nam odpoved a uz sme sa potom nakontaktovali spolu. Vzhladom na to, aky je to uz cas, ked som to tu zacala riesit, tak je myslim jasne, ze uz je pergola aj doma.
Odpovedať
@hronkanka ano, lebo niektore tie konfiguratory funguju tak, ze ked aj to vsetko vyplnis, tak posledny krok je, ze odoslat a budu ta spatne kontaktovat s cenovou ponukou. Ale tak tomuto sa asi chces vyhnut, ked si to sama zadavas a tak. Takze za toto ma Isotra u mna velke plus.
Odpovedať
Profilova fotka
@liminka presne na toto som narazala, lebo tak to v takom pripade mozes rovno pisat mail alebo sa nejak skontaktovat. ale viem to proste aj podla seba, ze pokial nemusim sa na niecom dohodovat, este ked som si neni ista, ci to bude aj na sto percent, tak takto je to lepsie si myslim. ono teraz maju na tie pergoly inac aj akciu nejaku.
Odpovedať
@ruskiana tak hej, ale nebola som si ista, vies ako, niekto planuje veci aj dva roky, kym dojde k tomu, ze ozaj zacne aj realne nieco riesit. A co teda hovoris na tu pergolu? Splnila ocakavania?
Odpovedať
@antoska65 no ved ano, pri niektorych veciach je to aj u nas takto, to priznavam a akoze som mierne zaskocena, ze toto islo pomerne rychlo. Aspon si mozeme odskrtnut nieco zo zoznamu po dlhej dobe. Vies co, mozem povedat, ze ano, aj ked tak sme ju vyuzit este nestihli, to budem vediet asi lepsie zhodnotit takto napriklad o rok, ale zatial velmi fajn 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?