Čo sa deje pažítke?

Viete poradit co sa to deje pazitke? Je to nejaka plesen? Hubove ochorenie? Co s nou?
Odpovedať
Nic jej nie je. Stare listy dozivaju, teda dozivaju stare cibulky, nahradia ich nove. Suche osklb a nechaj ju tak. Mozes cely trs vybrat rozdelit na mensie ona sa spamata
Odpovedať
Aj moja to tak ma, vyzera to ako hniloba
Odpovedať
Profilova fotka
aj u nas to v poslednom case takto zacalo vyzerat a tiez som z toho neni moc nadseny, no neviem, zatial to ponechavam tak
Odpovedať
@branislavv ja som vcera svoju vybrala, rozobrala, stare cibulky s obschnutými listami vyhadzala, ten zvysok som zasadila. Robim to tak kazdy rok (ked nezabudnem), inac by som mala pazitku na pol hektara
Odpovedať
Profilova fotka
Aj moja pazitka tak vyzera, myslela som ze tie intezivne dlhotrvajuce dazde to sposobili. Asi ju ostriham a necham vyrasit znovu 🤔
Odpovedať
Hmm aj ja by som chcela do zahrady pazitku. Myslite ze tu co kupim v markete mozem vysadit do zahrady? Prezije? Ci radsej zo semienka?
Odpovedať
@kvetinuocka mozes aj taku, vyber nejaku silnejsiu, po vytiahnuti z kochlika ju potrhaj na mansie trsy a vysad. Zo semena to trva strasne dlho, taka pozivatelne byva az druhu sezonu, prvu sezonu narastu len cibiky
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Pažítka prosperuje na jednom mieste pár rokov, potom ak nechcete meniť miesto, treba vymeniť zeminu-tak do hĺbky 20 cm a zasadiť novú.Zo semena je to problém,ja kupujem na jar pažítku v Lídli,zasadím pár trsov a mám 2-3 roky pokoj, a krásnu pažítku.Občas je potrebné prihnojiť nejakým hnojivom na cibuľoviny alebo cereritom.
Odpovedať
Profilova fotka
najlepsie je ak tieto poskodene casti odstranic. vyzera tot ak, ze ma uz co to za sebou a treba ako taku obnovu
Odpovedať
@duarde hm dakujem, mozem teraz presadzat?
Odpovedať
Samozrejme, môžeš kedykoľvek pažítka toho znesie veľa,Po presadení hneď nestrihať na konzum, len dobre poliať a po týždni môžeš zrezávať.Osvedčilo sa mi mať viac trsov, počas roka manželka pažítku zrezáva, krája na drobno a dáva do mrazáku.Máme tak pažítku celý rok.Ak je sucho, pažítka vám bude vďačná za poliatie.Každá pažítka kvitne,kvety je nutné vyštikávať, pretože vtedy pažítka vháňa všetku silu do kvetov a nie do listov, a to nechceme.
Odpovedať
@duarde dakujem za rady
Odpovedať
Článok sa načítava...
taku mam v zahone aj ja ale to je tym, ze sme ju aj presadzali z ineho miesta a su to tie stare listky. tie sme ale odstranili a v pohode sa pozviechava
Odpovedať
@ruskiana tato je roky na jednom mieste, asi si o presadenie takto ziadala
Odpovedať
@cickamica asi ano, nejako vam musela dat vediet, ze uz by bolo na case, hehe😄
Odpovedať
Ked si pazitku namnozite a budete mat viac trsov, kludne nechajte nejaky trs zakvitnut. Pazitka ma krasne kvety, ked robili deti kyticu pre starkych a dali tam tieto kvety, nikto to nepoznal. Vyskusajte, aj uzitkova zahrada moze byt krasna.
Odpovedať
@fraufrt ano, ja si aj do vazy z nej trham
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?