Ako ošetriť vonkajšie drevené prvky

Ahojte, ako často a čím ošetrujete pergoly, drevené pieskoviská, domčeky? Ja to vždy zošmirglujem, dám tú zelenú vec proti drevokazným škodcom a natriem tenkovrstvou lazúrou. Ale už je to všelijak nepekne fľakaté :(
Odpovedať
no ak je to uz flakate tak asi len viac zosmirglovat a znova natriet
Odpovedať
niekedy sa takwto drevene veci natrierali aj pouzitym olejom z auta. ten to drevo ako keby zakonzervoval
Odpovedať
@salamandrazuza tu zelenu vec staci dat raz. Potom uz len obnovovat lazuru ak sa vytrusi. A my len oderieme drotenou kefou to co nedrzi a natrieme novy nater. @kamkamilka pouzity olej by som nedala ani na zeleznicne prazce, nie to na pieskovisko alebo domcek na hranie. To by som radsej riskovala, ze to zhnije, ale kym to zhnije take pieskovisko uz ani detom netreba
Odpovedať
@kamkamilka noo pouzivalo, a potom to este aspon takeho polroka farbilo :grin::grin: ale dnes by som to uz nepouzil, a este k tomu na pieskovisko :scream:
Odpovedať
@kamkamilka aj jedlý olej sa používa, len sa bojím že by to bolo moc mastné
Odpovedať
A ešte otazka- na vonkajšie prvky tenkovrstva alebo hrubovrstva lazura?
Odpovedať
@salamandrazuza za mna tenkovrstva, ak treba obnovit nater tak sa len umyje a potom natre, pri hrubovrstvej musis smirglovat...
Odpovedať
@peterpe dik. Totiz tie odporucania sa lisia, ale viac sa zhoduju v tom ze tenkovrstva von, hrubovrstva na zakryte plochy.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Zdravím prosím vás, vedeli by ste aj mne poradiť čím je dobré natrieť takéto drevené veci v záhrade. Máme terasu, tú sme mali natretú len takým nejakým olejom ale teraz sa pred zimou bojím, že to nebude stačiť 😞 Plus natierate niečím aj záhradný nábytok či to vôbec?
Odpovedať
ahoj, no a čo konkrétne by si chcela natierať iba tú terasu? a či sa záhradný nábytok natiera ti nepoviem lebo my máme umelý :/ ale nemalo by to náhodou už nejako ošetrené akože z výroby?
Odpovedať
@tamkake15 vsetko natierame napustacim olejom. Aj pergolu, aj nabytok sme tym natreli. Tearaz som natrela rosty na balkone, uvidime ako bude ked sa po tom slape, ale davam tomu velku sancu, ze aj tam bude v pohode. Aj koly co isli ku stromom a zatial to vyzera vsetko v pohode https://www.efarby.sk/olej-na-drevo-n...
Odpovedať
@tamkake15 My máme tiež len taký ako olej alebo čo to je. A to máme aj na záhradný nábytok. Ja som myslela, že keď je to z obchodu tak to netreba a muž povedal, že je to lepšie aspoň raz za rok pred sezónou pretrieť aby to vydržalo čo najdlhšie. A veru máme ten nábytok už riadne dlho
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@polina11 Tú terasu hlavne lebo sa bojím aby to drevo prežilo zimu hlavne. Už teraz dosť prší a bojím sa, že už ani nebude poriadne možnosť niečím ju znova natrieť @zita19 Ďakujem pozriem si aj toto @judittiana A stačí to normálne? Koľký rok ste to už použili? A natierate to iba raz za rok?
Odpovedať
@tamkake15 Jasné, v pohode to stačí veď je to na to vlastne určené 🙂 Nemusíš sa báť. Tak je to tam napísané, že to stačí aj raz za rok. Viem, že niekto si to natiera aj dvakrát za rok ale napríklad na tom našom je napísané, že to stačí raz
Odpovedať
@tamkake15 aha akože ak myslíš terasu akože podlahu tak asi je to teraz také rozšírené lebo my na to máme tiež taký olej, drevolux je to a ten sa vlastne používa raz za rok. viem, že sú asi na to aj nejaké lazúry a že to vydrží dlhšie ale to manžel nedáva lebo keď treba dať novú vrstvu tak tu starú vlastne musíš dať dole, že to je pri terase zbytočné a takto rieši vlastne týmto olejom. a mám pocit, že to úplne stačí
Odpovedať
Da sa aj syntetickou farbou na drevo prvý náter musí byť redsi aby dobre vsiakol do dreva a potom druhá hustejšia ..ak.sa vyberie pekný odtieň ..je to vcelku pekne
Odpovedať
@polina11 Ako to vyzerá? Lebo mne sa vidí, že aj my sme taký mali doma ale podľa mňa sa to volalo nejako inak. Alebo je možné, že to len bola iná značka?
Odpovedať
Profilova fotka
@judittiana @polina11 Ďakujem za rady baby 🙂 Upokojili ste ma. Tento týždeň sme po to vybehli do obchodu tak dúfam, že cez víkend bude počasie aspoň trochu lepšie aby sme mohli natierať
Odpovedať
@judittiana fu vieš čo no ako by som ti to opísala 😄 odfotím ti to a nabudúce pridám hej? @tamkake15 nemáš za čo 😉 bolo nádherne tento víkend aj my sme toho stihli dosť veľa porobiť ešte v záhrade, väčšinou sme zazimovávali čo sa dalo
Odpovedať
@polina11 Jaj no tak stačilo popísať ale keď ťa to neobťažuje. Alebo kto je výrobca?
Odpovedať
Profilova fotka
@polina11 áno aj my 🙂 Bolo toho dosť 😄 Ale tiež sme to chceli stihnúť lebo už ktožvie či bude ešte taký pekný víkend ako bol teraz @judittiana A čo si nenájdeš obrázok podľa názvu normálne na internete?
Odpovedať
@tamkake15 vidíš to mohlo napadnúť aj mne @judittiana nebudem špekulovať lebo to vôbec neviem nájsť, neviem či to muž už aj nevyhodil, lebo robil nedávno poriadky medzi takýmito vecami. alebo som to len nevidela ale tamka mala dobrý nápad, že veď ti to môžem aj na internete nájsť. neviem teda či to je to isté čo máte vy, tento sa dá normálne kúpiť akože aj bezfarebný alebo má aj farebné verzie čo je podľa mňa super lebo pri oleji som to videla asi prvý krát
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
ahojte potrebujem radu. otec spravil detom minuly rok pieskovisko, je super no bolo by ho dobre nejako osetrit, ked ze on ho sice namoril, no nepaci sa mi, bolo celu zimu prikryte. viete cim by sa to dalo osetrit aby bolo pekne ale aby splnilo ucel a vydrzalo ?
Odpovedať
@alieninka čím je ošetrené to drevo a co je to za drevo? Nemôžeš to natrieť hocičím 🙂 Zaleží aké je to drevo aby si vedela prispôsobiť druh náteru 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@alieninka píšeš, že je namorené, čím ho moril? To si treba zistiť, či bezfarebne alebo nie. Dávali ste ešte nejakú lazúru alebo ste ho nechali len tak? Každopádne by som to prebrúsila, odhadujem, že piesok tak teraz asi nie je , tak by to nemuselo byť také ťažké a zdĺhavé 🙂 My to máme robiť cez víkend ak nebude pršať 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@judittiana @tamkake15 ja som laik, ja som to chcela len natrie, nenapadlo ma, ze to musim vediet co je to za drevo, ale pokusim sa to zistit od otca 🙂 ja som myslela, ze len kupim nejaly lak na drevo a finito
Odpovedať
Profilova fotka
@alieninka a ty to chceš ošetriť olejom alebo nejakou lazúrou? Ono je to dosť veľlý rozdieľ 🙂 No hlavne treba zistiť čím to natrel on, či to netreba zošmyrglovať a potom ošetriť 🙂 Aby to malo ten efekt čo to má mať
Odpovedať
Profilova fotka
@tamkake15 no zistila som, ze on to len namoril, nic viac. ze nam hovoril aby sme si to natreli olejom na drevo :/ no ja som rozmyslala a aj som si dost citala na jednej stranke, ze lazura vydrzi dlhsie aj je odolnejsia voci dazdu, tak pojdeme do lazury. neviem ci existuje aj taka lazura co je bez farby, mne sa paci ta farba dreva a chcem ju zachovat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@alieninka no asi preto je to také škaredé ako si písala, lebo ste to neošetrili :/ no a čo s tým teda idete robiť? či to len natrieš tou lazúrou?
Odpovedať
@alieninka ak môžem skúsim ti poradiť 🙂 to čo ide skús obrúsiť, znova namoriť a potom to natri olejom alebo lazúrou ktorá bude na to najvhodnejšia, je ich viac druhov
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?