Pristavba izby k zahradnej chatke.

Ahojte, chcem pristavať izbu k zahradnej chatke. povolenie už mam podané čakm na schválenie. malo by to by't na pätkách o veľkosti 5x3m. len riešim ako urobiť spodok, respektýve keď urobím podlahovu konštrukciu tak ako ju zospodu uzavriem aby som z hora do nej mohol dat polistirén a podlahu? je treba tam aj paronepriepustnú foliu? a ak ano kam pod polistirén alebo naň zhora a až potom podlahu? ďakujem za info.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, @bender_rodriguez stavia teraz náraďovňu na stojkách a plánuje tak rozširovať aj chatku, iste rád poradí ;)
Odpovedať
Na stranke urob si sam je postup ako stavali zatepleny zahradny domcek. My sme prerabali chatu na patkach podla toho navodu. Pod hranoly sa davali dosky, na to protimysacia nerezova siet, polystyren, parozabrana, OBS dosky a na ne islo lino. Minulu zimu to prezilo v pohode, uvidime co bude dalej. Pod nasou chatou je 30 cm vzduchova medzera a prefukuje tam furt
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som daval zateplenie do podlahovej konstrukcie z hranolov. Zo dpodnej strany by som dal impregnovanu preglejku, alebo OSB dosku, potom pletivo proti mysiam, potom zateplenie, potom reflexnu foliu a na vrch podlahove dosky. Taky sendvic. Samozrejme zo spodu dobre odvetrat ako pise zita19.
Odpovedať
@bender_rodriguez dakujem, a nie jepotrebné dať na to pletivo este paropriepustnu foliu?   alebo je to zbytocne?  poripáde aj na steny. niekto dava na OSB dosky z vonku paropriepustnu foliu. ma to význam alebo ju netreba, popripáde ju dať podpod izolaciu?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@syko1 čakáte na povolenie...Vaša žiadosť musela obsahovať aj projekt, čo sa týka izby...projektant musel všetko naprojektovať, ako a čo, kde, a aký materiál, sa má použiť....Vám to v projekte ing. nenaprojektoval? alebo ste podali žiadosť bez projektu?
Odpovedať
@bohuzial jedna sa o drobnu stavbu do 25m2 bez pevného základu čiže na pätkách, tak že podľa zákona sa jedná o ohlasovaciu povinnosť. 10e poplatok nakreslený náčrt stavby s mierami a popis. nić viac nie je potrebné. už nám prišlo aj vyrozumenie že povolujú drobnú stavbu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@syko1 viem ze je to uz davna tema ale neda mi neopytat sa. Ked sa riesi pristavba tak musi byt stavebne povolenie... to si ako pochodil? Tiez by som rad nieco podobne zbuchal a pani mi povedala akonahle je to pristavene treba stavebne. Ked som sa opytal ze by to nemalo betonovy zaklad aj tak mi povedala ze treba stavebne ... nakoniec ma upozornila ze ked si hore len striesku dostaviam potrebujem stavebne. Uz som sa viac nepytal 🙄 blbe je to ze za jednu izbu co chcem dostavat potrebujem projekt za 1000€
Odpovedať
@marlo no my sme to prihlásili ako letnú kuchynku. stačilo nám ohlasenie s náčtrtom. Všetko záleží od ľudí, nám to ešte sama ta baba poradila ako to zapisať aby sme s tym nemali problém,
Odpovedať
@syko1 to mas fajn. Ale vchod mas priamo z povodnej chatky nie?
Odpovedať
@marlo ano mam.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?