Choroba muchovníka

Dobrý deň, prosím o radu. Na jeseň 2021 som vysadila muchovník ako živý plot. Toto leto sa listoch niektorých rastlín objavili červené škvrny a celá rastlina následne uschne. V blízkosti je zeleninová záhradka a tuje. Viete mi poradiť, o čo ide a ako zachrániť zvyšok rastlín. Foto prikladá. Vopred ďakujem
Odpovedať
@petramachatova posles prosim aj detailne foto listov?
Odpovedať
@zahradkarvlado Prikladám detailnejšie foto listov. Snáď je z toho niečo vidieť. Ďakujem vopred za každú radu.
Odpovedať
@petramachatova fuha, vyzera to na nejaku hubovu chorobu: https://www.agromanual.cz/cz/clanky/o... Skusil by som to streknut fungicidom asi.
Odpovedať
@zahradkarvlado Určite vyskúšam, ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
a takto ked to vyzera to sa da este nejakym postrekom zachranit?
Odpovedať
@branislavv ako? myslis to co odfotila? Vzdy sa da urobit aspon pokus o zachranu. 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@petramachatova @zahradkarvlado prosim vas, ako ste riesili chorobu muchovnika? Ja mam momentalne taketo listy, da sa s tym este nieco robit? Mozem to teraz na jesen postriekat? Ak ano tak cim?
Odpovedať
@susanmh v tomto case su uz postreky zbytocne, proti hubovym chorobam sa strieka preventivne, skor ako sa vobec nejake priznaky objavia
Odpovedať
Profilova fotka
@zahradkarvlado no ako ste na tom po case, podarilo sa ti ich zachranit?
Odpovedať
@zita19 ok postriekam to na jar, mam to potom aj ostrihat? Alebo pred postrekom?
Odpovedať
@susanmh kazdy agrotechnicky zasah ma svoj cas. Aj postreky aj strihanie. Treba si to nastudovat a riadit sa tym. Na internete je informacii dost staci hladat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?