Čo je so slivkou?

Čo sa to udialo? Poradíte? Na kmeni je tiež glejotok :(
Odpovedať
tie vyhryzene chodbicky vyzeraju ako od lykozruta
Odpovedať
to nevyzera vobec dobre, nevyznam sa ale bala by som sa aby to neskocilo na ine stromy
Odpovedať
Fuha, asi je po nej
Odpovedať
hmm, ja ked take nieco take objavim a da sa to odrezat tak to hned odrezem a pre istotu spalim
Odpovedať
@zaciatocnicka toho sa bojim aj ja
Odpovedať
@peterpe da sa to odpilit, len ma prekvapilo ze aj ta kora zmizla odtial. A mam obavy ci nie je cely strom nejak v zadnici uz kedze aj tie glejotokove hrce sa vytvorili po nom
Odpovedať
@zita19 lykozrut 😵‍💫 😵‍💫 😵‍💫 no zbohom, vsak to mi napadne aj ostatne stromy, nie?
Odpovedať
@spuchlina ja ti neviem, mozno to datle vyriesia. Ale moze to byt nejaka odroda tesarika alebo co ja viem co
Odpovedať
@zita19 no kiez by, este pockam ci sa niekto s tym nestretol
Odpovedať
@spuchlina vyzerá to na pliagu podkôrnika, je ich viac druhov, najrozumnejsie odlúpnut koru dalej a hladat larvy, pofotit a poslat na skodcoviadrevin.sk , biologovia a odbornici na dreviny ti určia presneho škodca, chudera slivka to pravdepodobne uz nerozchodí , podla mna tiez spalit, glejotok má strom vždy, ked je oslabený.
Odpovedať
@janine1030 zaujimave, super vediet ze niekde to urcia. Ja by som ten strom asi co najskor zlikvidovala, ked takto padla dole kora uz bude zrejme z velkej casti po nom
Odpovedať
@janine1030 a moze sa ten podkornik sirit na zdrave stromy? Sorry ze sa tak blbo pytam, ale tema ma zaujala a chcem byt pripravena keby sa mi nieco take prihodilo
Odpovedať
Článok sa načítava...
fuha to vyzera dost zle
Odpovedať
@janine1030 dakujem, no skusim pohladat ci bude vidno skodcu a cvaknut
Odpovedať
uha to by som sa asi zlakla dost keby som mala na strome
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?