Hnedé škvrny na banánovníku

Ahojte, viete mi poradit - mame doma vo velkom crepniku bananovnik, rodi listy jak divy (ja som take tempo jakziv nevidela), ale ma hnede flaky na listoch - viete poradit, co to moze sposobovat? Dakujem za kazdu radu :)
Odpovedať
@ren017 bananovnik tak zhadzuje stare listy, mozno je to ten pripad. Foto by pomohlo ;)
Odpovedať
Tiez nam to robil a uvidel ho jeden odbornik a hovoril ze ma malo svetla. Premiestnili sme do druhej,slnecnejsej izby, asi pred mesiacom a dnes ani pamiatky po skvrnach a listy rastu ako dive. Skuste ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ren017 skús pridať fotku, bude sa ľahšie určovať čo sa to deje ;)
Odpovedať
@ren017 fotka by pomohla, ale moze to byt sposobene suchym vzduchom. Predsa len banan je rastlina tropickych oblasti a tam je vysoka vlhkost vzduchu. Mojmu nepomohlo ani kazdodenne rosenie a jednoducho sa na mna vykaslal...
Odpovedať
Toto je ten nas. :)
Odpovedať
Boze ja som, no zabudla som sem dat foto, pardon :D Mame dost svetla, dala som ho ku oknu velkemu, zacala som ho poprasovat niekolkokrat denne vodou na listy - tych flakov zacalo trochu ubudat, co som si vsimla. Tie spodne obschynaju, to viem ze sa tak zbavuje starych, ale tie krasne velke, ale flakate oj. Inac, mame terasu na juhozapad - od cca poludnia nam na terasu prazi slnko az do zapadu, myslite ze ho mozem dat von v tychto vysokych teplotach alebo radsej netrapit chudaka. 😬
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Dobry den. Pred mesiacom mi bananovnik zacal zltnut a prestal rast. Na konci listov sa mu objavili take cirne bodky. A list ktory ma na polovicu vyrasteny je uz mesiac bez pohnutia a zacal zvrchu tiez obschynat. Cely bananovnik je teraz taky ochabnuty a listy sa stale znizuju. Prosim poradte ako zachranit moj bananovnik.:grin: Dakujem Posielam foto na jednej su odfotene aj tie bodky
Odpovedať
@fkuzmo zdravim, bananovnik sa asi mesiac po tej foto vzchopil a listy su krasne zelene - zmenili sme hnojivo a zacala som ho postrekovat vodou denne na listy (samozrejme okrem toho aj zalievanie denne hliny), mame ho pri okne, co najviac svetla. skuste to. vecer sa ho spytam co je to za hnojivo a napisem vam :)
Odpovedať
@ren017 ps: skuste tu hlinu palickami tak popichat, nech "dycha", pride mi z foto tak udupana, manzel to zacal takto prepichovat palickami drevenymi a aj to pomohlo. inac tie konce, to ma aj nas a to su listy velke a zelene.
Odpovedať
@ren017 Velmi dakujem za rady idem vsetko vyskusat
Odpovedať
@fkuzmo nemas ho preliaty?
Odpovedať
@tabalugativi Dneska som ho vybral lebo som si tiez myslel ze je preliaty ale koren bol uplne v poriadku akurat vlhky. Ale na to aky je bananovnik velky tak koren je malo rozvetveny. A listy ktore maju osychat aby zdrevnateli tak oni skor uhnivaju.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@fkuzmo bananovnik je bylina, tam nema co zdrevnatiet. ;-) Ak to ma list vidizelne za sebou odstrihni ho a vec vybavena
Odpovedať
@ren017 strasne strasne sa ospravedlnujem,ze az teraz pisem, pardooon. no, pytala som sa a daval tam obyc hnojivo z lidla kdesi a parkrat dal aj napr. grunt z kavy hore na hlinu, aj to pomohlo
Odpovedať
Nam na bananovniku takto odchadzali normalne stare listy..hnedli a padli dole, novych sa to netykalo. Ak je to vsade by som tipovala preliatie
Odpovedať
@fkuzmo drevnatiet? listy bananovnika? 🤔
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry vecer, rada by som poprosila o radu. Moj bananovnik zacal zrazu vadnut a jeho listy zacali hnednut. Nemam velmi skusenosti s pestovanim bananovnikov, ten moj mam cca 2 tyzdne. Viete mi, prosim, poradit co mam radit? Dakujem pekne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Zdravim ,pred cca 2 týždňami sme zasadili na záhradu Helenin bananovnik.Pred 3 dňami som si začala všímať ,že listy na bananovniku začali hnednúť.Prosim o radu čo by bananovniku pomohlo ,aby neodišiel... Ďakujem
Odpovedať
Zdravim ,pred cca 2 týždňami sme zasadili na záhradu Helenin bananovnik.Pred 3 dňami som si začala všímať ,že listy na bananovniku začali hnednúť.Prosim o radu čo by bananovniku pomohlo ,aby neodišiel... Ďakujem
Odpovedať
@palkovci sok z presadenia, spalene od slnka. Preco ho sadis v oktobri? Nebolo by lepsie vysadit na jar nech sa stihne pred zimou zakorenit
Odpovedať
@zita19 dostali sme ho nedávno a som myslel ,že bude ok keď ho vysadím keď je ešte teplo .... Už som ho radšej stiahol dnu a vysadím na jar...
Odpovedať
Profilova fotka
No takto na jeseň sa podľa mňa zvlášť takéto teplomilné rastliny moc neoplatí vysádzať von. Presaď ho znova do kvetináča, trocha sa v ňom pozviecha a skús to znova na jar
Odpovedať
moja otázka by znela aj tak skôr ohľadom toho, či nie je aj tak lepšie ich pestovať aj keď teda vonku, ale v kvetináčoch, aby sa dali na zimu zazimovať
Odpovedať
@polina11 zavisi od druhu. Su bananovniky, ktore porastu v dostatocne velkych kvetinacoch a potrebuju zimovanie v chcranenych priestoroch, su aj take vyslovene kvetinacove, izbove, ktore znesu letnenie, mas obrovske bananovniky, vysoke aj par metrov, ktore mozu po zakoreneni zimovat v pode len ciastocne chranene.
Odpovedať
Profilova fotka
nemohol ti zmrznut? mne tak pride ako keby bol oslahnuty? presadazala si ho v poslednych dnoch? zeminu ma aku?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?