Opadavanie kvetov na paradajkach

Dobry den. Prelistoval som uz kvantum stranok na nete, ale o opadavani kvetov na paradajkach som sa vela nedocital. Iba to, ze na to vpliva teplota. Ked je vysoka, moze paradajka zhadzovat kvety. Co sa tyka chladnej noci a neopelenia kvetov, to nejako neriesim, lebo mne kvet ani nevypukne a rovno ho rastlina zhodi. Btw. teraz je teplota v noci medzi 16-20, takze tym to asi nebude... 😞 Sadil som do kvetinacov na balkone a aj do sklenika do rovnakej pody a rovnaku odrodu a v skleniku toto nebadam, ale na balkone vo velkom. Prosim vas, kde robim chybu??? Dakujem za kazdu radu.
Odpovedať
@focus3ccd Podľa fotky rastliny sú slabé,nemajú farbu, možno majú málo pôdy, ale prihnojiť nutne, nemajú dostatok výživy.Ak sú na balkóne predpokladám, že slnka majú dosť.
Odpovedať
@duarde Hej, tieto su na balkone. Hliny maju malo, ale to mavaju kazdy rok. Samozavlazovacie kvetinace. A nikdy taketo mrchave neboli. Dakujem za radu. Zacal som dva tyzdne dozadu prihnojovat a aj draslik. Tak uvidim.
Odpovedať
@focus3ccd neviem aké bolo počasie u vás, ale keď píšeš že v skleníku im nič nie je, je možné že im vadilo aj príliš slnečné a suché počasie, v skleníku je predsa vyššia vlhkosť. Mohlo ich doslova spáliť. Mne tak na kvitnúcej tahavej fazuli nenahadzovalo struky, darmo som aj polievala, až teraz po búrkach a daždi sa prvé ukazujú. 🙂
Odpovedať
@evamama No, balkon mame na slnecnej juznej strane. Spalit ich kludne mohlo. Som zo Ziliny, ale vseobecne tu v okoli sa tento rok nedari paradajkam. Zahradkari uz maju plesen, aj do sklenika sa nam uz plesen dala. Mal som zlomeny palec, nemohol som striekat. Az pred tyzdnom som zle listy ostrihal v skleniku a zvysok sme postriekali ludovo mliekom. Tak uvidime, ci sa este nieco zachrani. Ale tam mi kvety neopadavali. Mozno ta vlhkost ma nieco do seba. Ja som len porovnaval, ze ako pisali na webe vacsinou, ze nad 30 stupnov uz rastlina nekvitne, tak to asi neplati vzdy a vsade na 100%. Lebo aj na balkone som mal nad 30 a aj 2km od bydliska, na zahradke v skleniku. Mozno este ovela viac, lebo mama zabudla otvorit okna a dvere.. 😞 Iba z jednej strany boli dvere otvorene. Vzdy som mal balkon plny paradajok a pomaly som nevedel co s nimi a teraz je tam ledva par plodov.. 😞 Posielam porovnanie dvoch fotiek zo zaciatku augusta, ale jedna fotka je z roku 2017 a druhe z dnesneho dna.. hmm.. 😞
Odpovedať
@focus3ccd áno, pred týždňom v inej diskusii sme to presne skonštatovali, že tento rok sa rajčiny nedaría, asi kôli tej chladnej jari sa oneskorilo plodenie a dozrievanie, aj tu na juhu až teraz začali červenať. Ono prírodné podmienky sa nedajú nastaviť ako napr. klimatizácia v budove.
Odpovedať
@focus3ccd nemas opelene kvety, nie su opelene lebo je im horuco a suchy vzduch a ani sa neotvoria, za normalnych okolnosti si paradajky vystacia s vlastnym pelom. Neopelene kvety odpadavaju
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?