Orchidea - fliačiky na listoch

Prosim vas,vie niekto čo to je a ako bojovat?Nieje to pavucinka,len listy su takto napadnute,dakujem za rady.
Odpovedať
@pegicatko je to vystupene alebo skor tak vpadnute do listu?
Odpovedať
@zvizdanebeska vpadnute do listu
Odpovedať
nie je preliata? 🤔
Odpovedať
@cokoladovyjoe nie
Odpovedať
podla fotky ma tie listy take skor makke ako tuhe, podla mna je to problem s korenmi. Treba ju vybrat, skontrolovat ako je na tom s korenmi, zhnite otrhat, nechat preschnut na vzduchu aspon do druheho dna a presadit do vysterilizovaneho substratu. Najlepsi sposob sterilizacie je zaluat substrat vriacou vodou, nechat do druheho dna postat, ocedit a zasadit. Pri vysadbe do takehoto prevlhceneho substratu netreba polievat aspon 2 tyzdne aby sa korene vyhojili. Ked budes vysadzat, tak sa treba snazit vsetky korene dostat pod substrat. Listy uz nespevneju, ale nove uz budu dorastat v dobrej kondicii
Odpovedať
@zita19 môžem to urovit,aj ked kvitne?
Odpovedať
@pegicatko samozrejme, keby vyzerala velmi zle, tak potom treba konat, ale kym kvitne tak este stale je v pohode
Odpovedať
nepolievas ju vela? mne to pride trochu ako plesen :) chvilku ju nepolievaj a uvidis ci to bude lepsie :)
Odpovedať
podla mna odhnivaju korienky, pozri dole, mozno chce presadit
Odpovedať
Suhlasim so zitou, pozri na korene
Odpovedať
Profilova fotka
toto sa stavalo aj mne a pomohlo len presadit, korene nemaju dostatok miesta a podla mna ich mas aj dost vonku z kvetinaca, ze?
Odpovedať
Dakujem všetkým,presadila som,uvidíme,či sa to polepší.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pegicatko no ako sa dari kvetine?
Odpovedať
Podľa mňa je to pažravý škodca a treba postriekať chémiou. A izolovať od ostatných, ak máš nejaké vedľa. Nemusí to byť akurát sviluška, môže to byť aj strapka.
Odpovedať
Kvetinka odumiera pomaly :-(
Odpovedať
A postriekala si proti škodcom? Komu neni rady, tomu neni pomoci... Keď nepostriekaš, odíde, tak to je. Keď sa o ňu nechceš postarať, hoď ju do koša a kúp si novú, nezaškodcovanú. Novú však umiestni do inej izby. Keby si novú hneď dala na rovnaké infikované miesto, zaškodcovala by sa.
Odpovedať
@sylvlah5433 komu niet rady,tomu neni pomoci?Vy bývate somnou a videla ste,čo všetko som pre ňu urobila?Mám 36 orchideí,pestujem ich už roky,dakujem teda,že hned ste ma odsudila.
Odpovedať
Ále, čoby odsúdila. Však vidím, že sa jej snažíte pomôcť, ako najlepšie viete. Lenže tam jednoducho vidím škodcu a toho treba zlikvidovať chemickým postrekom. Chcela som Vám len poradiť ako rastlinku zachrániť. Tak prajem aby sa podarilo a rastlinka Vám robila ešte veľa radosti :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?