Paradajky

Dobry den prisla som si po radu dala som plantu na balkon - zapadna strana a slnko po dvoch poobediach ostali listy takehot, neviem, ci je to choroba alebo spalene od slnka. Spamataju sa este? Nikdy mi toto neurobili, vzdy ich dam von sa "otuzovat" dakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
@miggi83 myslim, ze treba este pockat co budu robit
Odpovedať
su spalene od slnka. Druhy krat ich treba na slnko privykat opatrnejsie. Najlepsie vylozit ich za podmracneho dna alebo na par hodin rano, ked zacne slnko pripekat odlozit do tiena. To rozchodia, len im treba dat cas a nabuduce postupovat opatrnejsie.
Odpovedať
@zita19 ja som ich vyhodila okolo obeda na slnecny valkon a boli az dovecera kto mohol veciet ze slnko im ublizi ked sa vypekali za oknom som si myslela ze na priamom slniecku lepsie vstrebu energiu 😂😂😂😂 no hold sadim uz 5 rokov a posrala som to 😂😂😂 ucime sa cwly zivot dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
no asi by som bola povedala, ze to slnko bolo az moc, ja tiez vykladam priesadky von ale tak poobede, vtedy ani tie slnecne luce az tak moc nepalia
Odpovedať
Profilova fotka
@miggi83 teraz je slnko až moc agresívne, tak preto to tie paradajky asi neprežili. Do budúcna budeš vedieť. Predsa najlepšie sa učí na vlastných chybách 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
neviete poradiť,prečo mavam na paradajkach biely stred vo vnútri a pritom vypadá,že je už zrelá,ako si s tým poradiť?Či ich nechať ešte dlhšie dozrievať.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@jsbb32 To by aj mňa zaujímalo,krásne červené sú a z vnútra zelené-nezrelé 😢 😢 hmmm,ale asi nik nevie poradiť.
Odpovedať
@kukucka62 niekedy je to odrodova vlastnost, aj v tychto horucavach to moze mat pricinu. Stava sa to hlavne ked su plody vystavene slnku, ze scervenaju aj ked este nedosiahli konzumnu zrelost. Paradajky treba nechat dozriet a oberat az ked su makke, hlavne ked si pestujeme sami na vlastnu spotrebu. Nedozrete paradajky, ktore "dojdu cestou" oberaju vo velkochovoch na predaj
Odpovedať
tiež a napadá jedine to, že proste dozreli rýchlo len vďaka úpekom a slnku, no stred teda jadro, nemalo toľko času proste normálne dozrieť
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?