Suché plody sliviek

Ahojte, mali sme na strome dost sliviek, avsak vela ich samozrejme padlo. Brali sme to ako prirodzenu prebierku. Tie, co ostali na strome su vsak bez chuti, alebo dokonca nahorkle a akoby suche, nestavnate. Vzhladovo vsak nevyzeraju ze by mali nejaky problem. Moze to byt sposobene tymi horucavami, alebo sa jedna o nejaku chorobu?
Odpovedať
To bude asi suchom ked plody nevyzeraju poskodene
Odpovedať
Tento rok sú také tie klasické slivky aj na juhu
Odpovedať
@littlepony Ake je to odroda.Nema strom šarku sliviek, ta sposobuje pokles cukornatosti a naslednu neslavnu chut.
Odpovedať
@suhaj24 sarku nema, odrodu ti nepoviem kedze strom je stary a zahradu sme s nim kupili. Zatial nebol ziaden rok problem takyto chutovy
Odpovedať
@littlepony Je mi az podozrive ze stary strom nema šarku to je snad nejaky unikat, alebo nejaka velmi odolna odroda.Tento rok inak ani nase starsie stromy sarku neprejavovali navonok pritom po minule roky hyrili prejavmi-je to rok od roku .Inak ja staru odrodu odolnu šarke ani nepoznam, mirabelka nancyska je odolna od prirody silno ale stare slivky ....
Odpovedať
@suhaj24 tak mozno ju ma, nejaku tu miernejsiu formu. Doteraz nebol ziaden problem 🤔
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?