Vysychanie tuji

Profilova fotka
Ahojte, tento rok mi zacali vysychat tuje. Maju ca 15 rokov. Ide to od jednej a siri sa to na ostatne. Ziadnych skodcov, chrobakov som nevidel. Vlahy maju dostatok, mame pri nich automatické zavlahy. Posielam fotku ako to vyzera plus fotku kmena z odrezaneho komara. Nejak sa mi to nepozdava. Viete mi poradit? Dakujem
Odpovedať
@karol_mikula Mal som tiež menší problém na jar, keď na cyprusovci bolo na jar pár vyschnutývch výhonkov na koncoch, po vystrihaní som strom vyhnojil a dožičil mu trocha viac vody. v tvojom prípade tie suché tuje už asi nezachrániš, ale možno pomôže tento link:https://zahradkar.pluska.sk/okrasna-zahrada/schnu-hnednu-vam-tuje-toto-su-najcastejsie-priciny-jedneho-najvacsich-zahradkarskych-problemov
Odpovedať
Možno je to škodca.
Odpovedať
a ak by sa to postriekalo proti roztocom a neboli by to oni, ublizi jej to nejak ci ani nie?
Odpovedať
Určite nie.
Odpovedať
Istotne by som to skusila este poriadne prestrihat, mozno aj horska sol by nebola na skodu. A ked nie, tak ako len ich vytiahnut
Odpovedať
Profilova fotka
Tak pytal som sa aj vo viacerych zahradkarstvach. Tvrdia ze pravdepodovne nejake hubove ochorenie. Idem ich teda ostrihat, dat horku sol a skusim ich postriekat sygnum v kombinacii s karate zeon. Uvidime ci to zaberie. Ak nie, tak asi budu musieť ist von zo zeme.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den, nebudem zakladat novu temu skusim sa opytat ohlafom vysychania tuji tuna. Vysadzali sme cca. 120cm tuje na jar a okrem jednej, ktora uschla sa ujali vsetky. Pravidelne boli postrekovane roztokom horkej soli cca. 4tyzdnove intervaly. Pred tyzdnom sme si vsimli zopar vyschle konariky, ktore sme odstranili. Dnes co sme vysli na zahradu sme objavili tuje v stave ako na fotkach. Vyzera to ze vyschynaju zvnutra inak su zvonku zeleneaz na niekolko kusov kde to vidno az na vonkajsich konarikoch. Sem tam su na stromcekoch nejake pavucinky mohli by to sposobovat roztocce? Alebo je to vlastnost tuji, ze na jesen zvnutra vyschnu? Popripade ich niecim vyskusat postriekat okrem horkej soli?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?