Chovatelia prepelíc

Ahojte, na jar sa chystam začať s chovom japonských prepelíc. Práve realizujem voliéru z konštrukcie starého sklenníka. Tri steny plánujem obit OSB doskami a jednu južnú nechám otvorenú s pletivom. Strecha tiez OSB a na to asfaltová lepenlová krytina. Vo vnútri samozrejme nejaké domčeky, krmítka atď. Príjmem teda akékoľvek rady a inšpirácie čo sa týka voliéry, vybavenia vo vnútri a samotného chovu. Vopred ďakujem :-)
Odpovedať
@aveiro a ktore chces pestovat? Toto je zaujimavy clanok: https://urobsisam.zoznam.sk/poradna/c...
Odpovedať
@salamandrazuza ten clanok mam nastudovany ale dakujem :-) Chcem japonske nedaleko tu mame farmu.
Odpovedať
@aveiro viem ze su narocne na zmeny teplot, celkom rozmaznane oproti normalnym slepicam
Odpovedať
Pomaly pokračujeme
Odpovedať
@aveiro kedy planujes natahovat obyvatelov?
Odpovedať
@cickamica natahovat ich nebudem ale nastahujem ich na jar 🙂
Odpovedať
@aveiro 😛😄😄😄 ale tak aj ponatahovat by si mohol 😄 Ja som myslela ze ubytujes uz teraz na jesen 🙂 Pekne pokracujes, sikovnik. To je v nejakej zahradkovej osade? Ci pri dome?
Odpovedať
@cickamica chatka so zahradou v zahradkarskej lokalite.
Odpovedať
@aveiro a mas to nako blizko domu? Neukradnu ti to tam?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
Ja som tiež uvažovala, že by sme si zaobstarali prepelice, ale nakoniec sme sa rozhodli pre klasické sliepky 🙂. Tie nie sú na chov nijako náročné, ale to asi ani prepelice 🙂. Tiež máme podobnú voliéru, kde majú kurník, vodu a jedlo. Na voliéru manžel pripojil výbeh, aby si sliepky mohli nájsť dážďovky a hrabať. Cez zimu, keď nie je tráva a žihľavy, tak im sýpu kŕmenie, ktoré objednávam z https://www.energyshobby.sk/ . Každý deň chodím pre vajíčka a stále dobre znáša 🙂.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@karolina_novotnaab energyshobby má aj kuriérsku službu? Lebo som čítala len osobný odber
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?