Dezinfikácia kurína

Ako správne vydezinfikovať kurín? Steny sa malujú vápnom, to je jasné ale čo výbeh? Dá sa aj to nejakým spôsobom? Je to vôbec potrebné? Alebo stačí miesto kde spia? Veď trus a baktérie, bacily sa tak isto nájdu aj vo výbehu, či nie?
Odpovedať
ak máš možnosť, premiestniť výbeh na iné miesto. My sme kedysi mali sliepky na večer a noc v kurníku, ale cez deň boli v ohrádke kdekoľvek po záhrade, takže sme nekosili 🙂 a nikdy neboli na tom istom mieste. Niečo takéto, ale doma vyrobené: Samozrejme mali tam niečo prehodené, aby mali tieň.
Odpovedať
Aký máš dôvod na dezinfekciu výbehu? A máš výbeh dostatočne veľký, zdravé sliepky, sliepky majú popoliste kde sa ocistia nevidím dôvod dezinfikovat vybeh
Odpovedať
@zita19 sliepky máme zdravé len ten pôvodný kurín a výbeh je zbytočne veľký tak sa sťahujú do menšieho a v pôvodnom budeme mať emu. A teda si myslím že by to trebalo pri takej zmene dezinfikovať.
Odpovedať
nepocul som osobne o tom, ze by niekto dezinfikoval vybeh. este ako tu bolo pisane, je fajn ich raz za cas premiestnit inam do vybehu ak ich teda nemozes mat len tak vypustene na zahrade
Odpovedať
Neviem si vôbec technicky predstaviť. Poznám len jeden spôsob dezinfekcie pôdy. V sklenikoch dusíkatym vapnom, ale to ma presne pravidla
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ale to by asi nebolo vhodné pre ne. Ako ja neviem o tom že by sa tie plochy nejak dezinfikovali a moja mamka má sliepky už roky a nič takého ešte nerobila. Zakaždým sa dezinfikoval len kurník
Odpovedať
@darho ja netvrdim, ze by to bolo vhodne. Ja len pisem, ze to je jediny sposob dezinfekcie pody, ktory poznam... Teda poznam viac, ale uz ich nikto nerealizuje. Prvy je osetrovanie pody horucou parou, druhy bol chemicky, ale tie prostriedky, ktore sa pouzivali uz nemaju registraciu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?