Sliepky prestali niesť

Minuly tyzden rapidne klesla znaska. Moze to byt sposobene tym teplom? Stalo sa to aj u vas alebo kde treba hladat pricinu?
Odpovedať
ano, to je tym teplom, a všeobecne takto v polovici augusta mávajú prestávku. U nás býva na Helenu hodová slávnosť, a práve keď treba vajíčka na koláče a rezne, bolo ich málo ;-)
Odpovedať
@luciachrobacik Je to teplom , byva to tak vzdy.Ked spadnu teploty znova sa spamataju.
Odpovedať
Profilova fotka
pokiaľ nie je na nich vidno, že by boli nejak choré, tak je dosť pravdepodobné, že im je proste teplo. treba, aby sa mali kam schovať, dostatok vody aby mali. ono sa upraví počasie - upraví sa aj znáška
Odpovedať
Profilova fotka
Aj moja kolegyňa, od ktorej beriem vajíčka hovorila, že minulý týždeň v tých teplách znášali máličko. Bude to tým teplom aj v tvojom prípade zrejme ;)
Odpovedať
V takomto teple by sa veru ani mne nechcelo :-D Ale nie, pocula som tiez, ze to moze byt aj z toho ale co som napriklad nepocula o tej "prestavke" v auguste, to je pre mna novinka :)
Odpovedať
@ericka753 :-D :-D :-D sa tu smejem ze ani tebe by sa nechcelo :D :D :D
Odpovedať
neboj teraz sa ochladi a bude to dobree. pomaly sa to da na poriadok
Odpovedať
taak keď prestanú niesť tak dopece snimi
Odpovedať
ja si pamatam ze u babky cez leto mavali sliepky take vypadky, ako babka horekovala ze je tu zas to obdobie. Asi je to normalne ak su inak v dobrej kondicii
Odpovedať
K tej prestávke v znášani vajicok. No aby som nepísala dáke bludy, kukla som do odbornej literatury :) obyčajne plemena takto v auguste preperuju- menia perie a regenerujú vajcotvorne orgány, ale nové šľachtené plemena sú práve aj na to šľachtenie, aby nemali takéto "výpadky" v znaske. Ale aj akákoľvek stresová situácia, aj veľké tepla, vplývajú na tvorbu vajíčok písali.
Odpovedať
Dakujem vsetkym, tak preckame toto obdobie a snad sa vsetko vrati do normalu. Inak vyzeraju dievcence zdravo a nezda sa ze by im nieco chybalo
Odpovedať
zmena peria-zmena v znaske, vyckaj este a oni sa rozbehnu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dakujem vsetkym este raz, uz sa to zlepsilo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Je to úplne normálne 🙂 Sliepky neznesú za rok 365 vajec, ale len niečo okolo 200 vajec. Niektoré dni musí odpočívať 🙂. My tie naše sliepky kŕmime trávou a kvalitným krmivom, ktoré objednávam z https://www.energyshobby.sk/ a rovnako nezbierame od 10 sliepok každý deň 10 vajec 🙂.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Dobrý deň čital som vaše príspevky zaujalo ma...mám tiež taký problém ešte v júni mi prestali znášať sliepki a už je október a stále nič stravu dostávajú aj vodu ..a stále nič ....čo môže byť pričina poraďte
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Mne uz nosnice tiez nenesu asi mesiac. Mozem sa spytat ake stare menite za mladky? Moje uz maju tri roky. Cierny dominant a ked nesu tak vajcia su krasne ale maju zajjimave obdobia ze 3 mesiace akoby sa utali aj 3 krat do roka.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?