Chov trpaslicieho zajaca

Ahojte, chova niekto trpasl. zajaciky? Moje dieta po nom tuzi, ja sa vsak bojim, ze je narocny "na udrzbu" a ze rychlo zomrie. Vraj tym, ze su priliz slachteny, tak sa dlho nedoziju. Moze behat len tak volne po zahradke? nechava vela bobkov? :) vdaka za rady. pa
Odpovedať
@1skida bobky využiješ ako parádne hnojivo do záhradky 😉 Voľne by som ho asi nenechala behať, aby nadobro neodhopkal na susedov pekáč 😉 alebo niekde inde. Inak kamoška má už 3 roky a je to rodinný maznáčik 🙂 aj keď ja ho cítim keď k ním prídem 😛
Odpovedať
@1skida nám umrel 😢😢😢 a celkom rýchlo. Ale asi sme urobili chybu, dali sme mu list kapusty. Asi to môže jesť len tie drahé granule. Nášho zdulo do rána a zomrel 😢😢
Odpovedať
radsej si kupte psika 😉
Odpovedať
och, nepotesili ste ma... moja mala sniva o zajkovi uz 3 roky. Slubili sme jej, ze ked budeme v dome, tak ho dostane. Tak snad nam nezdochne rychlo. Kapustu mu nedame, tak snad ho nezduje
Odpovedať
@1skida urobte dcerke radost a uvidite 🙂😉 treba to skusit ked o nom tak dlho sniva, drzim palce 😉
Odpovedať
Profilova fotka
zajačik nie je náročný na chov, so zápachom treba rátať, keďže má rovnaké potreby ako aj človek 🙂 ale pravidelné čistenie jeho príbytku zápach eliminuje. ak máte záhradku, tak je to pre neho ideálne miesto, kde si môže pobehať a keď  mu spravíte aj nejakú ohrádku, pokojne tam môže tráviť aj celé dni. dá sa naučiť aj na záchod, ale pár "guličiek" vypustí aj pomimo 🙂 dobré je dopĺňať suché krmivo s ovocím a zeleninou, ale neplatí zaužívané spojenie zajac = mrkva, tú mu treba dávať pomenej, lebo ju nevie až tak dobre tráviť, do výbavy sa zíde aj seno, voda a niečo na čom si môže obrusovať zuby. z vlastnej skúsenosti treba dávať pozor na káble, lebo môžte ostať bez internetu a pod. 😄  inač je to milý spoločník, prítulný, spokojný, má rád spoločnosť. keď má dobrú starostlivosť a niekto ho omylom nezje, tak sa pokojne dožije aj 10 rokov 😉 možno by som odporučila zvážiť kúpiť zajačika od chovateľa, ak je poctivý, myslím, že aj zvieratko bude "kvalitnejšie" a menej náchylné na choroby
Odpovedať
@petradum ahoj, dakujem za vycerpavajucu a upokojujucu odpoved :kissing_heart: napisala si to krasne. Urcite si zaobstarame zajacika od chovatela, nech mame istotu, ze nebude "zdivocely". Tiez je vraj samicka kludnejsia a neznackuje. Co to sme uz s dcerou prestudovali 🙂 urcite budeme studovat aj pred jeho privezenim domov. Naozaj dakujem za odpoved  a vlastnu skusenost.
Odpovedať
Profilova fotka
@1skida nie je zač 🙂 prajem šťastný výber. čo sa týka toho značkovania, tak aspoň z vlastnej skúsenosti sa to prejavuje len tým, že si zajac otiera spodnú časť brady o kadečo, na čo natrafí, takže to  nie je žiadna veľká tragédia 😄 pri samičke treba myslieť na to, že sú trochu teritoriálne ohľadom vlastného domova, ak nemajú svoj deň, tak môžu aj cvaknúť, ak im niekto lezie do búdy. takže toľko k základnému rozdielu 😄
Odpovedať
@petradum pridaj foto tvojho zajka, nech sa potesime 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
toto je taká menej aktuálna, keď bol ešte mladík :D
Odpovedať
@petradum ten je dokonaly 🙂🙂🙂 nadherny, a ta ofinecka 🙂
Odpovedať
@petradum tak ten je naozaj na zozratie 😄 (neviem, ci sa to pri zajacikoch moze vobec hovorit 🤔) je uplne krasny. Dakujem za cenne rady, vazim si to.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@1skida 😄😄😄😄😄😄😄😄 ze na zozratie 😄😄😄😄😄😄
Odpovedať
Profilova fotka
@1skida na zožratie sa môže, ale radšej len niekde, kde to nebude zvieratko počuť 😄 @littlepony ofinečka je na tomto druhu najlepšia, veje pekne vo vetre 😉
Odpovedať
@petradum ano? bravas ho prevetrat v kabriolete? 😄😉 Ale je fakt mily hrozne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@littlepony ďakujem 🙂 jasné, aj šálik okolo krku si dá a slnečné okuliare 😉
Odpovedať
@petradum 😄😄😄 fuha, to je riadny alfazajko, nevyzvanaju vam ohrdnute zajacice na zvoncek? 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@littlepony jeho prísnym okom stráži naše morča Lujza, takže žiadne pletky... 😄
Odpovedať
@petradum tak to viem pochopit 😋
Odpovedať
@petradum to je rozkosny zajo 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
Králiky sú nenáročné na chov. My síce nemáme zakrslého králika, ale obyčajného, ​​ale tá starosť sa o ne nijako nelíši. Stačí, keď im dáte každý deň krmivo, vodu a vyčistíte záchod. Ja králikom objednávam špeciálne krmivo z https://www.energyshobby.sk/ , pretože potrebujem, aby mali dobré mäso 😄.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?