Burina

Zdravim , Viete mi niekto poradit ci existuje kniha o burine nieco ako atlas burin kde su vyobrszene buriny a ich nazvy pripadne ako s nimi bojovat Vdaka
Odpovedať
@dominikagajdo take knihy su ale z davnejšej doby, možno v antikvariátoch niečo najdeš,v nich hlavne propagovali herbicidy. dnes sa da dosť informacii najsť na internete, a existuje aj aplikacia do mobilu, ktora rozoznava rastliny. a čo sa týka ničenia, jednoročne buriny zlikviduješ vytrhnutim, viacročne su trochu naročnejšie na likvidaciu, trpezlivo vyberať korene alebo použiť herbicid. a ako vo všetkom, aj medzi burinami pribudaju druhy, ktore pred niekolkymi rokmi u nas nerastli, niektore su dokonca invazivne. a aby sme na burinu iba nenadavali, v zahradke sa da aj využiť, napr. ked je len ako pokrývka pody a neprerastá pestovanu plodinu, može služit ako mulč, po zapracovani mladej buriny bez semienok, služi ako zelene hnojenie. A z vytrhanej sa da pripraviť hnojivo, čím hlbšie korení, tým viac ma v sebe živín z pody. ked ju natrhanu daš do nadoby kolko sa zmestí a zaleješ vodou, dostaneš výluh živín, ktoré z pody odčerpala. po rozloženi ostane tmava dosť zapachajuca tekutina, ktora sa zriedena použiva ako hnojivo. a burina je aj indikatorom vlastnosti pody, kde rastie praslička, tam je poda kyslá, pekna žihlava narastie, kde je dostatok dusíka -preto je z nej učinne hnojivo. A niektore su aj liečive rastliny.
Odpovedať
Profilova fotka
my sme nieco take doma tusim mali. skusim to pozriet ale mne sa vidi, ze tam boli akoze celkovo nejake zahradne rastliny a medzi nimi aj nejake buriny. ale boli to len take ako vseobecne informacie, ako sa ich zbavit tam nebolo
Odpovedať
Profilova fotka
Nepočul som o tom, že by niečo také bolo. Som zvedavý @tamkake15 či niečo doma také nájdeš.
Odpovedať
Profilova fotka
@dominikagajdo a to na co potrebujes? co chces skumat burinu?
Odpovedať
slovo burina a mam husiu kozu na rukach. nemam ju rada a nie to este aby som ju studovala. staci, ked ju musim nonstop vytrhavat a okopavat
Odpovedať
Profilova fotka
@hracikovie heh ani nehoor, ako ja by som taku knihu nemohla mat doma
Odpovedať
kniha neviem,ale toto je celkom dobra stranka http://www.jvsystem.net/app19/Glossar...
Odpovedať
@hronkanka som rada, ze sme dve
Odpovedať
@cina1 idem si to trochu prestudovat aj ja, ked mam teraz tak vela casu 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?