Citronovník - skrútené listy

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím, viete mi poradiť ohľadom pestovania citrovníka v kvetináči ? Začali na ňom vädnúť listy a vysychať (viď foto). Je umiestnený v kancelárií v ktorej prakticky nonstop ide klíma, teplota cca 22 stupňov, vlhkosť vzduchu 25%. Zalieval som ho každý piatok, prebytočnú vodu z misky som vždy vylial. Taktiež som mu denne orosil listy vodou. Vďaka vopred za každú radu.
Odpovedať
1
2
Dobrý deň aký problém môže mať môj citrónovnik?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravím vospolok, na lisoch citronovníka sa po vyrašení nových listov objavujú žlté bodky, list na špičke sčernie do sucha
Odpovedať
@peter_ondrej_pribula to ho asi nieco napadlo, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
no neviem akoze keby som neviem ako chcel mat volaky ten citrus doma, to mi hned pojde do kosa. asi tomu nedavam spravne podmienky alebo co 😄
Odpovedať
Podobný problém som mal. Bohužiaľ, citrónovník som nezachránil. Známy mi povedal, ževraj je to prehnanou zálievkou, resp. vlhkom i keď som ten dojem nemal úprimne. Substrát nebol nejak premočený. Neviem či hnojíš, ale niektoré hnojivá nemusia byť práve na prospech.
Odpovedať
@sebrino Počuj, pre nás som našiel super tip. 😄 😄 Keď tie citrónovníky nám neprežívajú, tak som našiel, že môžete vypestovať citrónovník zo semienka. Skúšal to niekto?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?