Fikus - padajuce listy

Kupila som si fikus a zacali mu opadavat listy a cely sa nejak zvesil. Co to? :(
Odpovedať
Podla mna mu vadi zmena prostredia
Odpovedať
Ficus benjamina? Moze to byt sok zo zmeny prostredia, moze to byt, ze po ceste prechladol. Malo vody, vela vody. Ficusy benjamina dost citlivo reaguju na vsetko, ale ked sa dostanu do kondicie tak potom to rychlo rozchodia. Keby ostal moc vyholeny, tak ho staci ostrihat, on obrazi novymi vyhonkami. Teraz treba hlavne zabezpecit primeranu zalievku, cize zaliat vydatne ked substrat preschne, potom znova az ked preschne, dat ho na svetlo a dopriat mu cas. Ak je to ficus elastica alebo ficus lyrata, to bude reakcia na suchy vzduch alebo preliatie. Tu nepomoze nic. Ak by bol moc vyholeny, tak zakorenit vrsok (je na to speci metoda, keby si chcela tak napisem) a ten potom vysadit
Odpovedať
@zita19 áno benjamín..bude to asi tou zmenou prostredia...Len s tým nejak nechce prestať :P
Odpovedať
@arachnofobicka ja som svoj preniesla do inej izby a ostala z neho bezlista metla. A potom zrazu zacal pustat nove
Odpovedať
@zita19 no tak nejak vyzera teraz ten moj 😬
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
@zita19 mohla by som poprosiť o ten speci návod ako zakorenit vŕšok tochto figovníka? Opadali mi spodné listy a má strašne dlhu stonku…hore pusta stále nové lístky no už je veľmi vysoký. ďakujem
Odpovedať
@petra4303 skus pohľadať zakoreňovanie v machu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@zita19 to sa da aplikovat na vsetky rastliny?
Odpovedať
@ruskiana na tie, ktoré majú drevnate stonky
Odpovedať
@zita19 dakujem za radu, nepoznala som takyto sposob zakorenovania, preto som sa pytala.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?