Skalná ruža

Kamarátka ma poprosila o uverejnenie diskusie, keďže som tu registrovaná: ,,Neviem,..asi som ju moc premočila. V izbách bolo dosť horúco, bála som sa aby neumrela a asi som ju poliala viac ako bolo potrebné. Listy niesu zelené, ale akoby priesvitné (ako vidíš) Čo môžem urobiť? Dostala som ju od mamy, snáď sa mi ju teda podarí zachrániť" Poradila som jej par kvapiek takého séra k oživeniu rastlín.. Inak sama neviem. Sama mám skalnu ružu a to sa mi ešte nestalo. Ďakujem 🙂
Odpovedať
@kaktusxklara vykopat, skontrolovat korene, nechat zo dva dni preschnut, znova zasadit a nepolievat a dufat. Je to sukulent, nauceny na horucavy aj na sucho, ale nenauceny na blato pri korench. Vydrzi aj mesiac, dva uplne bez zalievky aj keby mali v izbe +40. A nepestovat v tom obale na kvetinac, pretoze v nom nema ani matnu potuchu, ci na dne nie je 5 cm vody. Ked uz musi byt po zalievka asi tak po hodine skontrolovat a zvysnu vodu vyliat.
Odpovedať
Vyber ju z kvetinaca a nechaj preschnut aj rastlinku aj zeminu. Zeminu mozes kludne dat na plech na papier na pecenie a do truby dat vysusit, aby si to mala rychlejsie.
Odpovedať
Suhlasim s tym, co pise antoska, akurat by som este dodadala, ze by bolo fajn vymenit ten keramicky kvetinacik za nejaky iny. Zakazdym ked som na priamo do taketoho doma nieco zasadila, tak rastlinka neprezila. Oni su skor take ozdobne, ze kvietok je v takom tom obycajnom plastovom zasadeny a potom to len vlozis do takehoto.
Odpovedať
Profilova fotka
keramicke kvetinace sa ani mojej zene neosvedcili, tam sa zakazdym drzi voda a vela kvetov takto vykapalo.
Odpovedať
Suhlasim, tiez som raz dostala do daru kvet ktory bol v keramickom kvetinaci a keby som si nevsimla co sa s nim deje tak by vykapal uplne, ale to uz bolo davno 😄
Odpovedať
Profilova fotka
a nebolo by lepsie tej skalnej ruzi niekto vonku pri skalke? 🙂
Odpovedať
@branislavv ale toto nie je nasa skalna ruza, toto je subtropicky sukulent. Ten by nasu zimu nerozchodil
Odpovedať
@branislavv to pozor, ono nie su vsetky urcene na von 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ahaa, inak dobre vediet, lebo na mna to hned posobilo ze je to take ako byva v nejakych predzahradkach vonku pri kamenoch 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?