Vynimocny izbovy kvet

Poradite vynimocny izbovy kvet vhodny ako darcek? Orchideu si neprosim, zhanam nieco ine, jedinecne. V kvetoch sa velmi nevyznam, neviem ake su trendy. Poradite?
Odpovedať
@stellael medinilla magnifica napríklad :)
Odpovedať
@iris13 fiha, to som fakt este nevidela, dakujem
Odpovedať
@stellael teraz su moderne napr. kvetiny okrasne listom. Vyzeraju super v interieri a su vacsinou nenarocne na pestovanie - napr. alokasia, monstera, maranta, begonia,...ale ci to bude pre teba alebo danu osobu jedinecne, tazko posudim :D
Odpovedať
@lemuria tak asi skor take co kvitne by som prijala, vzhladom na osobu ktora bude obdarovana 🤔 ale dakujem, idem poguglit a zoznamit sa s tymi co si napisala
Odpovedať
Profilova fotka
ja byt tebou ked to ma byt dar by som rovno sla do kvetinarstva alebo napriklad aj do obi a do tychto vacsich obchodov a uvidis co sa ti tam zapaci. lebo tu mozes mat milion tipov ale moze sa stat, ze vela z nich ani nezonies vies 😒
Odpovedať
Ja by som odporucala anturium, byvaju v predaji mensie, vacsie s krasnymi kvetmi, nie su az take narocne na pestovanie. My sme pred rokmi kolegyni dali spravit darcekovy kos zo 4 odrod. Vyzeralo to paradne a babenka bola stastna prestasna. Alebo jednu velku rastlinu.
Odpovedať
@stellael no tieto aj kvitnu, ale tak nie je to asi v takom duchu ako si predstavujes :)
Odpovedať
Predávam kvitnúce rastlinky, ktoré sa volajú episcia, môžeš pozrieť v bazáre :) Episcia je nenáročná, skoro stále bohato kvitnúca izbová rastlinka. Čo ju pestujem už roky, nikdy nemala škodcu. (A to je dosť vzácne). Keby si chcela spoľahlivo kvitnúci sukulent, v ponuke mám sukulent - dorstenia hildebrandtii. Rovnako ako episcia, nie je bežne k dostaniu. A potom mám ešte špecialitku, vzácnu rastlinku dermatobotrys saundersii, ktorá aj kvitne aj plodí.
Odpovedať
@zita19 idem vygooglit
Odpovedať
@sylviah5433 ďakujem, idem popozerat
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Aeschynanthus, alebo aj lipstick plant, ovísajúci a krásne kvitnúci.... https://www.guide-to-houseplants.com/...
Odpovedať
Ceropégia, reťaz srdiečok , mám ju doma, je nenáročná a velmi dekoratívna.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
a takemuto niecomu sa bude darit vo vnutri? 🙂 potrebuje nejake specialne podmienky? to by sa mojej zene pacilo.
Odpovedať
Profilova fotka
akoze poviem aj ja za seba ze tato sa mi paci, nemam velmi rad nejake kvitnuce kvety doma alebo co, ale toto vyzera byt fajn
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?