Vyschnuty ficus malolisty

Ahojte, prosim vas o radu. Na terase som mala cele leto ficus malolisty a darilo sa mu, krasne prosperoval. Avsak s prvymi mrazmi som ho nestihla schovat dnu a cely vyschol (asi omrzol?) V zime som ho napriek tomu prestahovala dnu a dufala v zazrak, obcas poliala. A vida! Zospodu vyhana mlade vyhonky. Otazka znie: co s nim? Zrezat to a nechat iba spodok? Vie byt z toho este casom "normalna" rastlina?
Odpovedať
isla by som metodou spatneho rezu. Strihat od vrchu po malych kusoch vsetko suche drevo. Ked narazis na zive drevo zastrihnut asi pol cm nad poslednym ockom a pokracovat takto pri kazdom vyhone. Vi je drevo zive sa da zistit aj tak, ze zaskrabnes do kory, ked je pod nou zelena vrstva drevo je zive, ale neviem ci pri fikuse by cez ranu moc neslzil
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@skorica162 ahoj, prosím ta ako dopadol fikus? mam rovnaky problem moj krasny fikus omrzol a rada by som ho zachranila. Dakujem 🙂 Ella
Odpovedať
@ella99 ahoj, ficus som zachranila, zostrihala som ho uplne na totalku a nechala fakt len par cm nad zemou a polievala, no a vyrastol mi nanovo a teraz je uz taky isty velky ako bol povodne 😉
Odpovedať
a zostrihala si ho tak ako pisali, ze od vrchu postupne alebo narazovo, ze vsetko nepotrebne prec?
Odpovedať
@branojan od vrchu som strihala az kym som nezostrihala vsetko mrtve a az ked som zarezala do ziveho - co bolo az uplne dole tak som to nechala tak, a polievala. Mozno u teba nebude treba az tak vela zostrihat, zalezi kdeje ta rastlinka este ziva 🙂
Odpovedať
Chcel by som sa spýtať mám Ficus microcarpa, a ako prišla zima tak celý opadal. Dokonca aj tie konáriky vyzerajú, že uschli, sú také krehké a ľahko sa lámu. Fikus som včera celý osprchoval, ale myslím, že to nepomôže. Nejaké rady ako ho opäť dostať do života? 😄
Odpovedať
@filip10sk ostrihat vsetko suche az do ziveho dreva, dat na svetlo, nepolievat a cakat. Ked mu neodhnili korene z prilisnej zalievky, tak sa pozviecha. Ked odisiel od korenov, uz mu asi nepomoze nic.
Odpovedať
@zita19 Práveže on ani nebol preliaty. Takže to ho musím celkom až ten hlavný "kmeň" ostrihať? To mi potom na ňom nič neostane. Jedna vetva s listami je živá, ale tá rastie akosi tak bokom a je úplne iná ako tie vetvy na ktorých boli listy.
Odpovedať
@filip10sk tak to ti potom skapala nastepena cast a ta vetva rastie z podpnika. Bud ju budes pestovat dalej a budes mat len podpnik bez uslachtilej casti alebo to cele vyhodis
Odpovedať
Profilova fotka
tiez po tom pozeram, ze asi by som ho vyhodil a kupil si na novo nejaky, lebo tento bude po tom zostrihani ako vlastne vyzerat?
Odpovedať
@zita19 Presne naštepená časť je celá mŕtva, sucha. Takže to budem musieť celé vyhodiť 😞 Budem si musieť počkať, keď to budú opäť predávať v lidli alebo kauflande 😄 Čím to môže byť spôsobené že celá naštepená časť skapala, môže to byť aj tými smútivkami?
Odpovedať
@filip10sk moze to byt aj tym, ze mal jeden cas problemy s vyzivou, ale nastepene casti su mimoriadne haklive, stava sa to aj u ovocnych stromov, ze stepenec proste uhynie
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@skorica162 skvele, moj chudak to zatial nerozchodil, tiez som ho celkom ostrihala, vytrvalo polievam 🙂
Odpovedať
@ella99 ked nema listy netreba ho vytrvalo polievat, lebo mu zhniju korene a uplne ho dorazis. Poda ma byt len velmi mierne vlhka.
Odpovedať
Profilova fotka
zena sa ma akurat vcera pytala ked bolo tak pekne kedy ma dat von na okno muskaty ( asi odveci otazka v tejto teme) ale tak co myslite? este je skoro pomrzli by vsakze ako myslim to tak ze podla mna je aj pocas dna este tak chladno ze ja by som este pockal.
Odpovedať
@sebrino u nas je uz tyzden cez den takmer 20, v noci kedy ako. Ale ked pozries pocasie od stvrtka sa ma vyrazne ochladit, takze este by som ich nedavala von. Potom podla pocasia. Ked bude v noci zima, treba ich dat dnu, ale ak bude cez den nad 15, uz sa mozu vetrat
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?