Bambus

Pred rokmi sme zasadili bambus v zahrade. Je nejaky roztahovacny, radi by sme sa ho zbavili, ale nedari sa nam to. Ako ho dostat zo zahrady prec?
Odpovedať
Uz aj bambusy sa sadia do zahrad? :) som asi nemoderna..Smutne, ze potom su z tychto nadher invazne pliagy
Odpovedať
@babkazvidieka no ved :(
Odpovedať
na bambus len herbicid alebo bager... Nestastny vyber druhu, nespravna technologia pri sadeni
Odpovedať
@zita19 uf...a ked sme pri tom, ako to teda spravne vysadzat? Nie ze by som to este niekedy chcela v zahrade ale zaujima ma co sme spravili zle
Odpovedať
@kozaodrata musi mat jasne vymedzeny priestor kde sa moze rozrastat kvalitnou zabranou proti prerastaniu korenov, nestaci obycajna tkana textilia proti prerastaniu korenov, dokonca ani jazierkova folia. Pouzivaju sa specialne plastove zabrany, zakopane do hlbky hadam pol metra aj viac alebo velke maltovniky ale zosadene aspon dva do seba, hlinikove plechy (beton nie, ten korene roztrhaju ako papier). V Cechach je jeden eshop specialne na bambusy a tam to predavaju. Ale jednoduchsie je vysadit trsovite a nie vybezkate bambusy, ktore ostavaju na mieste a nestahuju sa cez pol zahrady k susedom
Odpovedať
@zita19 to vtedy ked ten trend vybehol nik nevaroval predtym...smutne
Odpovedať
@kozaodrata este ani dnes by ta asi nikto nevaroval. Zial rastliny predava privela "odbornikov"
Odpovedať
@zita19 to mas absolutnu pravdu, obcas sa mi stane ze viem o rastline/hnojive/postreku viac ako predajca 😬 😠
Odpovedať
Nezbavis sa, totalny herbicid a bager..
Odpovedať
No to ste ma nepotesili
Odpovedať
nestrastne, fakt je to take invazne? To kazdy? 😵‍💫
Odpovedať
nie kazdy :-) ale ak niekto ma zaujem si co to precitat o bambusoch, vyhladajte siv googli bambusarium
Odpovedať
Článok sa načítava...
@m0n4 ano je 😬 @cina1 zial v case ked sme to my riesili neboli taketo moznosti a obchodnik zjavne tiez netusil co to moze sposobit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@kozaodrata Dobry vecer, ja sa premnozenia nebojim, mame velku farmu a nase kozicky spasu vsetko. Viete mi poskytnut rastlinky, pripadne vyrastene bambusy, ktore by mśme mohli pouzit na pristresky? Dakujem, Zuzana
Odpovedať
@vavacik dobry den, zial dali sme to vybagrovat, ak zacne znovu rasit tak napisem. Ja dufam ze uz bude pokoj
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Dobry den, kupil som dom, kde v zahrade rastie bambus vo velkom mnozste. po odstraneni bambusu to postriekam Roundupom a chcem tam polozit zamkovu dlazbu, bude bambus prerastat? Mam z toho trochu obavy, aby to nenarobilo s dlazbou nejake problemy. Dakujem za odpoved
Odpovedať
@holo3 Ahoj, keď postriekaš, počkaj aspoň pár týždňov či sa niečo nezačne zelenať a vyháňať. Ak tam bude zámková dlažba, takže žiadna výsadba. Odporúčam nešetriť na koncentrácii. Roundup sa používa ako totálny - neselektívny herbicíd. Pokojne "kašli" na pomer a daj toho Roundupu viac. Tu → https://www.testmagazin.sk/postreky-p... sa na dlhodobý účinok odporúča 50 až 100 ml na 1 liter. Pokojne choď do tých 100 ml a viac. Keďže tam ide dlažba, nech to poriadne "zhorí". On prenikne do koreňov, myslím, že by si nemal mať strach. Hlavne keď budeš striekať, tak poriadne zblízka nech to náhodou nefukneš niekde na stromy alebo čo. 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?