Cemerica

Ahojte, chcela by som si od susedy odkopnúť z cemerica...kedy je na to najlepší čas? Na aké miesto ju potom najlepšie dať?
Odpovedať
odkopat po odkvete a ma rada slnecne miesto
Odpovedať
Profilova fotka
Dá sa, ale myslím že teraz keď kvitne na to nie je vhodný čas 🤔
Odpovedať
Inak sa to pestuje ako ? Zo semienka? Lebo som videla aj ine farby...
Odpovedať
@arachnofobickaNajvhodnejší je polotieň, ale znesie aj tieň, ale menej kvitne. Najvhodnejšie je umiestnenie pod korunami listnatých stromov. Na starostlivosť nie je náročná. Ja ju mám aj v polotieni a dosť sa mi tam vysieva. Krásne sú aj plnokveté a dvojfarebné druhy. Dá sa kúpiť v v tomto období v kvetinárstvach rozkvitnutá v kvetináči, ale nepresádzajte ju von,pamätajte na to, že je rýchlená a doteraz bola pestovaná v skleníku. Umiestnite ju preto na chránené miesto, kde teplota neklesne pod 3 °C, ale nie do tepla. Pri správnej starostlivosti bude kvitnúť až do marca. Na jar ju presaďte do záhrady. Nájdite jej miesto v polotieni.
Odpovedať
@purpleball cize si viem niekde kupit semienko a pestovat zo semienka ked pises ze sa ti tam vysieva? 🤔
Odpovedať
@arachnofobicka Myslím, že sa dajú kúpiť aj semienka, nepozerala som, ale kým začne kvitnúť zo semienka, trvá to niekedy aj 4 roky, takže lepšie si je kúpiť hotový kultivar v kvetináči. Ak si chcete rozmnožiť svoju doma, na jar po odkvitnutí, alebo koncom leta možno opatrne odkopať(odrýľovať) z väčšieho koreňa a presadiť do polotieňa, nasledujúci rok môže už kvitnúť.
Odpovedať
@purpleball aha, no to som netusila ze by to tak dlho trvalo :) Tak toto je lepsie :) Chcela by som inu farbu ako bielu :)
Odpovedať
Najlepšie pozerať odteraz po kvetinárstvach, tam sa dá vybrať aj farba. :) Bola som teraz odfotiť, čo mi začína kvirnúť na záhrade, 1. obrázok je z netu- farebné variácie čemeríc, 2. a 4.- moje prebúdzajúce sa čemerice,3. Talovín, 5. prvosienka spod snehu oslobodená, 6. plnokveté snežienky.
Odpovedať
omylom som tam dala 2 krát ten istý obrázok púčika plnokvetej čemerice, takže je zmenené poradie obrázkov, snáď sa dá v tom vyznať.
Odpovedať
@purpleball krásne...sranda ze aj koncom januara moze zahrada takto krasne kvitnut..mne napriklad snezienky vzdy zmiznu, nepaci sa im u mna
Odpovedať
@arachnofobicka Ešte to zrejme zasype sneh, vlastne by to aj bolo dobre, ešte je skoro na jar, hoci sa oko potešilo, prírode takáto predčasná jar neprospieva.
Odpovedať
@purpleball to je pravda, vsak na juhozapade zima este ani nebola :-/
Odpovedať
Článok sa načítava...
@arachnofobicka uz je 😬
Odpovedať
@cickamica no a vraj ma este len byt. To je nadhera, slaba zima ktora sa zobudi ked uz ma byt jar.
Odpovedať
@arachnofobicka hej pozeram akurat na predpoved.A ja som uz pomaly vitala jar
Odpovedať
@cickamica no teraz by si tak akurat primrzla vonku s tym vitanim :D zima ako v ruskom filme, rano mi normalne skoro umrzol nos
Odpovedať
@arachnofobicka hej ani nehovor, najradsej by som ako medved hodila sa do pohody a preckala niekde toto hnusne obdobie
Odpovedať
@cickamica no vidis, ja som tak urobila, konecne to vonku vonia ako na jar, tesim sa
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Už tu máme jar! Dnes bolo krásne, tak som nafotila na záhrade nejaké čemerice( nedávno tu o nich písala pani administrátorka) Kvitne už aj veľa jarných cibuľovín, vôbec im nevadia nočné mrazíky, len škoda že Tlovínky tak skoro odkvitli, končia aj snežienky. Kosatčeky Reticulata sú v plnej kráse, podobne aj kr´kusy, pečeňovníky, bledule, začínajú krásne modré scilly. E. T.
Odpovedať
@purpleball krasnu zbierku mas :) Som taka rada ze je jar a vsetko uz tak krasne kvitne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@purpleball ahoj, nepredavas nahodou cemerice?
Odpovedať
@liny74 Nie, nemám ich tak veľa, ale na záhradkárskych výstavách teraz na jar dostať kúpiť aj rozkvitnuté- dá sa vybrať podľa typu kvetu- ja som si minule v apríli nejaké prikúpila na výstave vTrenčíne.
Odpovedať
Veľký výber čemeríc majú v slovensketrvalky.sk - ja od nich beriem podstatnú časť trvaliek, veľmi kvalitné sadenice. Budúci týždeň 13.-14.3. budú mať aj deň otvorených dverí - predajnú výstavu čemeríc...
Odpovedať
@arachnofobicka Iba duli silné vetry a to aj to málo vlahy vyfúkalo. Teraz síce prší - tak sa zasa nedá ísť do záhrady.
Odpovedať
Počkaj až odkvitne, koncom jari ju potom zasaď. Ja ju mám v záhrade zasadenú pod jabloňami. V lete jej ich tieň prospieva. Potom v decembri jej ostrihám staré listy. Teraz, keď bola mierna zima je už v plnom kvete.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?