Chrovatska borovica

Dobry den! Chcem sa opytat ci nemate niekto skusenosti s vypestovanim chorvatskej borovice v nasich podmienkach. Z leta sme si priniesli domov sisky, z ktorych sme vylupli semiacka a dali do klicnej misky. Semiacka zacali pustat koren a tak sme ich dali do pody z hory do obalu na vajicka /ten papierovy/... do tyzdna sa rastlina pekne vytiahla a cca po mesiaci uz bola asi 6cm vysoka a tak sme ju presadili do mensieho kvetinaca. Hned na druhy den zacala byt rastlinka ovadnuta. Nasledne som ju lepsie polial a rastlina sa na druhy den pozviehala... po cca tyzdni zacala znova vadnut a uz nepomaha ani zavlaha... nejake napady ako ju zachranit? Dakujem
Odpovedať
Ahoj, ja takto dopadnem rok čo rok. Už to skúšam asi 15 rokov. Vozím si semienka z obrovskej pínie z ostrova Pašman a vždy to dopadne presne tak ako si to popísal. Jednoducho asi potrebuje tú ich červenú a slanú pôdu. A ak je to pínia,tak je lepšie z tých semienok urobiť pesto s bazalkou. 😉 A vraj by aj tak neprežila naše zimy
Odpovedať
ahoj! ono je zaujimave ze kym sa nepresadili rastlinky vsetko bolo ok.. dokonca rovnako zasadene rastlinky ktre sa nepresadzali stale rastu dalej...
Odpovedať
@juri23 priskoro si presadzal
Odpovedať
@zita19 ze by to bol sok pre tu rastlinku?
Odpovedať
@juri23 aano, niktore neznasaju porusenie hlavneho korena
Odpovedať
stratifikoval si tie semena pred vysevom?
Odpovedať
@zahradkarvlado ked vyklicili, nepotrebuju stratifikaciu
Odpovedať
@zita19 obavam sa ze potrebuju, preto to takto dopadlo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Tento rok mi dcéra vyrobila takúto dekoráciu na stôl v altáne a aha,čo sa stalo. Pínia vyklíčila, uvidíme čo bude ďalej.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?