Čierna škvrnitosť ruží - ako s ňou bojovať?

Prosim kedy a cim striekat proti tejto pliage? Vyskytla sa vlani, listy opadli, tie sme zlikvidovali. Nechcela by som, aby sa to tento rok zopakovalo
Odpovedať
@1fafrnka cierna skvrnitost je huba, ak su vhodne poveternostne podmienky vysanti sa, ked nie, tak sa ani neukaze. Vacsia pravdepodobnost jej vyskytu je v prasnom prostredi, ked prach na listoch vytvara vhodne podmienky pre jej bujnenie. Opatrenia su preventivne postrekovat fungicidmi, udrziavat kry svetle a vzdusne aby listy rychlo vyschli. Postreky po vyskyte uz zvycajne nemaju ucinok. Zdrave rastliny sa s nou zvycajne bez problemov vysporiadaju aj same.
Odpovedať
@1fafrnka mne v zahradnictve vraveli ze ruze striekaju kazdych 14dni.. Ich pestuju,nie len predavaju.. Ja som spravila za celu sezonu postrek 2x no ciernu skvrnitost mali aj tak,takze 2x nestaci..Postrek treba robit preventivne,nie ked su uz ruze napadnute..to uz nepomoze.Tento rok mam v plane si kupit ruze znackove :) ADR a som velmi zvedava :)
Odpovedať
@zita19 @karfunka oni su zasadene v zemi a na povrchu je mulc, mam postriekat radsej preventivne aj ten? Listy som sice zo zeme vyzbierala, ale podla mna tam nejake casti ajtak ostali, viete ako to je...
Odpovedať
Ja na zahrade nestriekam. Ani ruze ani nic. Takze ja tazko poradim.
Odpovedať
@1fafrnka kludne postriekaj,nic sa mu nestane:)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Dakujem za rady, zda sa ze vyzeraju lepsie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?