Čo to je s oleandrom?

Je to choroba? Listy takto obodkaveli a zltnu. Alebo nedostatok zivin? Co s tym?
Odpovedať
@cickamica malá foto. nemáš tam nejakých škodcov? Puklice?
Odpovedať
Dobre ho postuduj, ak je niekde lepkavy, tak to bude dosledok nejakej nenazratej havede. Oleandre obzvlast miluju stitnicky (puklice) a ak su to ony, tak treba s nimi rychlo a radikalne zatocit, este to mozu byt aj vlnatky, co je rovnako otravna a zanovita haved. Ale mne to vyzera aj na napadnutie nejakym cicavym hmyzom, kde poskodene listove pletivo cernie a list nasledne odumiera. Preventivny opakovany postrek proti cicavemu hmyzu nemoze uskodit. Kedze je to oleander, cize jest to nebudete, tak by som ho tym postrekom aj poliala, nech sa dobre nacucaju, ohavy nenazrate
Odpovedať
Ja by som tipovala puklice, tie miluju oleandre
Odpovedať
@cickamica podla mna je to hubove ochorenie ak nevidis skodcov
Odpovedať
@zita19 ďakujem, no nevidím tam škodcov vôbec, ani to nie je lepkavé 🤔 Ale proticicavým postrekom asi naozaj nič nepokazím. Skúsim nakombinovať kokteil s fungicídom ako píše @vyrehotana . Puklice si myslím poznám @littlepony , nezdá sa mi, že by som ich tam videla opice 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ako zazimovavate oleandre?
Odpovedať
@zahradkarvlado v pivnici
Odpovedať
@cickamica potme??? 😬🤔
Odpovedať
@zahradkarvlado mam tam okno 😉
Odpovedať
@zahradkarvlado ked som este mala tak zimoval na schodisti v panelaku. Na balkone bol az pokial nedosli celonocne mrazy a von siel hned ako mrazive dni a noci skoncili. Boli zimy, ked este na Vianoce strasil na balkone, lebo zima sa nekonala. Nejaku jednu dve mrazive noci do -5 ustal v pohode.
Odpovedať
@zita19 mala som aj na medziposchodi a jeden mi znicili decka co sa tam nahanali..tak sa uz bojim
Odpovedať
@zita19 aha..takze tieto nie su take maznave a co to zvladnu..dik za info
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zahradkarvlado vsak si len spomen, ked ides na juh kde este rastu. Na dialnici od Benatok smerom na Villa Opicina v Dolomitoch este celkom vysoko su vysadene v deliacom pase. A tam urcite aj sneh pada aj mraz sa vyskytne. Ja som len cumela a povedala som si, ze ten moj prestavam ofukovat. Ked nas prerastol isiel ku kamosovi na dom a on ho drzi na juznej terase skoro celu zimu. Ked ma byt moc zima, strci ho na par dni do garaze
Odpovedať
@zita19 inak to je fakt, a my tie nase hyckame o 106..pche...pojdem im ukazat tie na dialnicu :D
Odpovedať
@zita19 dik, ja necestujem tak neviem taketo pikosky...A vobec to teda nie je moj oleander, ja kvety nemusim, to polovicka ich vsade pcha..., ale ja mam za ukol zistit..ach..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Zdravím vás. Chcem vás veľmi pekne poprosiť o radu. Dostala som Oleander mám ho druhý rok. Dala som ho na leto aj na to isté miesto ale vädne mi. Stonky s kvetmi ovisaju. Najprv som si myslela,že je to kvetmi alebo teplom ale ovädnute sú aj stonky,kde nie je tak veľa kvetov. 🤔. Ďakujem vám vopred veľmi pekne za každú radu. ☺️Nejdem sa dopátrať nikde na nete,čo mu mi že byť.
Odpovedať
Ahojte, moja ja zimujem oleander v práčovni .... ale moja kamarátku s kľudom nechala 2 oleandre vonke celú zimu až do jari, a prežili to (v Trenčíne). Sú krásne a kvitnú 🙂 takže tieto naše zimy už sú také slabé že zvládajú to aj stredomorské kvety... Môj problém s oleandrom je ale identický, listy žltnú schnú a opadávajú,, napriek tomu kvitne, ale nepáči sa mi ako sa opustil... nepomáha ani hnojiť... po žiadnych škodcov ani stopy.. už som rozmýšľala či to nemôže byť kvôli nejakým dažďom...
Odpovedať
@dennis4 ono je asi lepsie ked novu temu zalozite, lebo takto si tu nevsimneme ze nieco nove pribudlo..foto pomoze vzdy na lepsie urcenie problemu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte odborníčky na kvety, poraďte mi čím to môže byť spôsobené môj kvet? Dostala som ho od svokry vo výbornom stave v lete aj som ho mala von krásny a akonáhle sa začalo kúriť na jeseň. Tak ten kvet sa menil na fľaky a na lepkavost, čo som si myslela ze to bude s tým smogom,ktorý sused páli hocičo okrem dreva. Ci tým sa nezanieslo. Tak ako mam postupovať?Kvet ho mam na prízemí od jesene. Ďakujem za rady.
Odpovedať
ked je lepkavy tak ma bud vlnatku alebo puklice. Kup si toto, zapracuj do pody a dufaj v najlepsie. https://www.lacnepostreky.sk/pripravk... alebo careo granulat do pody ale ten sa tazsie zhana
Odpovedať
@dennis4 olenadre som mal v robote na severe Talianska ..niektoré boli vonku niektoré vnútri ..sive listy po zime ostali obyčajne po dehydratácii ..suchá zima ..po zime tie čo bývali vonku mali žlté bodkave listy obyčajne opadli a vyrasili pekne zelené nanovo ..takže asi v zime fasovali nejakú hubovú chorobu to sa nik o ne nestaral boli vonku v pôde ..Oleander ktorý má veľa kvetov a je v črepníku na slnku vyžaduje enormne veľa vody ..ináč kvety v momente vadnu ..boli časy keď som dal do veľkého črepu ráno kondlu a poobede kondlu ..keď sa naozaj dobre polievali ..bola radosť pozrieť na ne ..
Odpovedať
Neviem kam som dal fotky ale boli naozaj pekné ..ľahko sa rozmnožujú odlupnutim jednoročneho výhonku za mesiac má vo vode korene ..
Odpovedať
@livia_barlova_homolova pozrela som tie fotky na notase, urcite ma puklicu (stitnicku) . Tu pomoze bud opakovany postrek, s odstupom 10 az 14 dni aj 5x za sebou. Treba skusit MOSPILAN, Dursban alebo Karate Zeon Jednoduchsia je aplikacia insekticidov do pody. Bud tie tycinky co som dala vyssie alebo Careo https://www.lacnepostreky.sk/pripravk...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?