Kedy zostrihat hortenziu?

Pls kedy je najlepsie zostrihat hortenziu a ako presne? dik
Odpovedať
Profilova fotka
@m0n4 ...až neskôr na jar...záleží aj podla druhu....radšej vôbec ako veľa...iba viditelne suché odstrihávam...ja :)
Odpovedať
niekedy na jar, este je zima..sama ti ukaze co mozes skosit a pokial
Odpovedať
striha sa po odkvitnuti, teraz na jar by si si ostrihal vsetky kvetne puky. Ked vyrasi, tek len "zdravotny rez" toho co vymrzlo. A cim menej sa striha, tym lepsie kvitne, kym nie je prerastena alebo moc husta drzat od nej noznice na daleko
Odpovedať
Profilova fotka
...je to podla druhu....na jeseň by som ju nestrihal....hortenzie tvoria kvetné puky už v lete.
Odpovedať
ach jaj...tak kedy, kedy? na jesen mi niekto povedal ze to sa na jesen nerobi...tak teraz som zmatena
Odpovedať
@m0n4 ona sa nema strihat, pokial ju nepotrebujes zmladit, preriedit alebo odstranit poskodene konare. Odkvitnute kvety sa len rukou otrusia, ak esteticky nevyhovuju, lebo dalsie kvety sa vyvyjaju pod odkvitnutymi kvetmi hned po odkvete. Kedykolvek ju ostrihas oberies sa o kvety v dalsej sezone
Odpovedať
@zita19 Ja strihám na jar po posledných mrazoch, suché a omrznué vetvičky, prípadne keď potrebujem prerierdiť, alebo zmladiť. Odkvirnuté kvety ostrihám po omrznutí začiatkom zimy.
Odpovedať
@zita19 aha, dakujem
Odpovedať
@m0n4 zalezi aka je to Hortenzia.Ja mam metlinatu ta kvitne na jednorocnom dreve,ta sa musi zostrihat aby krasne kvitla a zahustla, inak bude mat tri dlhe pahile a nebude kvitnut..Ja ju rezem niekedy v polke marca zalezi od pocasia..a zrezem ju riadne aj o polovicu a je krasna.Tato Hortenzia moze byt aj na priamom slnku ako mam ja.Ale Hortenzia kalinolista kvitne na dvojrocnom dreve,u nej sa odstranuju len odkvitnute kvety a striha sa len namrznute drevo, pripadne sa robi len presvetlovaci rez v strede.Tato Hortenzia ma radsej polotien a raselinu..My zial polotien v zahrade nemame a vzdat som sa jej nechcela tak som ju vysadila na priame slnko, tieni ju troska vysadba.V lete ma trocha zhorene listy no neni to nic strasne a v lete ju dost polievam:) Na prvej fotke je metlinata ktoru radikalne striham a na druhej kalinolista,tej odstranujem len kvety..
Odpovedať
@karfunka bozeee a ako zistim aku hortenziu mam? 😬 ;-( 🤔
Odpovedať
@m0n4 Obe vyzeraju inak,nemate foto ked kvitli?Dajte do google metlinatu a kalinolistu.. Metlinata ked sa nereze je taka vytahana ma dlhe konare a kalinolista je skor taka kompaktna, rastie do velkej gule.
Odpovedať
@karfunka dakujem, tak podla guglu mam kalinolistu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry vecer, chcem sa opytat, kupila som hortenziu kalinolistu, zasadila som ju do zeme(cca pred mesiacom)a uz kvety pomaly zacinaju hnednut, mozem ich odstranit?ak ano ako?
Odpovedať
@sandelka suche kvety otrusis rukami, nestrihat, lebo pod kvetmi su uz kvetne puky pre buduci rok. Striha sa len v miere nevyhnutne nutnej
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Prosím Vás, mohol by mi niekto poradiť prečo nekvitne hortenzia kalinolistá, ktorá je vysadená už 3 roky, pričom vedľa nej sú 2 kríčky toho istého druhu a kvitnú? Ďakujem.
Odpovedať
@melania_grejtakova a starate sa o ne vsetky rovnako? Foto by mozno pomohlo viac
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?