Nadchovnik

Zobraz úvodný príspevok
Pestuje niekto tuto rastlinu? Ako sa o nu starat a kde ju kupit?
Odpovedať
@zita19 dakujem pekne
Odpovedať
@miselaho uz si ho zohnala? musim kuknut ci este zena nerozdala, ci mame zakoreneny odrezok :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@peterpe nezohnala samozrejme :) Ja sa vzdy nadchnem a casom aj zabudnem co som to vlastne chcela ;)
Odpovedať
@miselaho tuto to majú bežne: https://www.koreninovazahrada.sk/prod... seriózne jednanie, dobré skúsenosti s obchodom. nemá žiadne zvláštne nároky na pestovanie, zasadiť a polievať. celkom dobrý čaj.
Odpovedať
Profilova fotka
@foox jej, ďakujem, teraz som videla že aj sirup z toho niekto robil :) Ale vraj dosť rýchlo rastie, to ma celkom odrádza 🤔 Na druhej strane pri tom sirupe a pravidelnej spotrebe to môže byť žiadaná vlastnosť :)
Odpovedať
@miselaho nezdá sa mi, že by rástol nejako rýchlo, občas odtrhnem list na čaj - jeden stačí na dve šálky a zrezať ho tiež nie je problém. sirup sme neskúšali. Pestujeme v dome za oknom celoročne.
Odpovedať
Profilova fotka
@foox ďakujem, tak pôjdem do toho určite ;)
Odpovedať
@miselaho no ten moj 3listkovy posledny uboziacik co som kupila na jar mal pred 3 tyzdnami metrove slahune, a kebyze par. Normalna Adela z neho vyrastla. 😬 Ale z upravy ucesu na pankaca sa mimoriadne rychlo otriasol a tych vyhonov ma 50x viac, len este nie su take dlhe. A odrezky vo vode pustili korene za 2 tyzdne. Prehlasujem to za burinu. Uvidime ako bude zimovat
Odpovedať
@zita19 čím to kŕmiš, že to tak rastie?
Odpovedať
@foox len vodou. Presne podla navodu z netu som zasadila do kaktusoveho substratu do samozavlazovacieho kvetinaca (taky vacsi sme mali volny, asi 18x18 cm), smarila na balkon a porucila ho panubohu na starost. Polejem ked polievam ostatne. Mozno sa mu obcas uslo hnojiva na papriky
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 hnojivo na papriky ho asi rozfofrovalo :-D
Odpovedať
Ej ale ste sa rozdebatili :) Ja som teraz dostala nadchovnik tak som zvedava ci bude tiez tak vyvadzat. Popravde som cakala nieco velkolepejsie :D :D asi som sa zas nadchla (haha doslova) predcasne, ale davam tomu sancu
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peterpe krasny je ten tvoj nadchovnik
Odpovedať
Zdravím, nemáte niekto náhodou rastlinku na predaj... Rýmovnik eukalyptový, vďaka, neviem ho zohnať.
Odpovedať
@miselaho ak si z ba, tak ti mozem jeden zakoreneny darovat 🙂
Odpovedať
@dag359 ak si z ba tak ti mozem zakoreneny odrezok darovat ..
Odpovedať
Ahoj Super, som zo Senca.... Je to kúsok.... Snáď sa dohodneme.... Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@peterpe ďakujem, som z BA :) Rada si ho adoptujem :)
Odpovedať
@miselaho napisem ti spravu a dohodneme termin a miesto :-)
Odpovedať
Inak mne ten nadchovnik nejak tak divne posmrdkava :D ako stary dom...najskor pekna matovo eukalyptova vona a za tym sa tiahne taky divny zapach :P
Odpovedať
Profilova fotka
@luciachrobacik ten co som vcera dostala od @peterpe vonia super ;-)
Odpovedať
Ak by este niekto chcel tak maaam, mozem podarovat :grinning:
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@peterpe Ahoj. Prosim Ta, nasiel by sa jeden odrezok aj pre mna? Som z Bratislavy a zastavil by som sa. Vopred Dakujem :-)
Odpovedať
@bmilos sprava
Odpovedať
Takto chcem este raz podakovat @peterpe nielen zato, ze mi odrezok nadchovnika zakorenil, ale este mi ho nakoniec aj sam priviezol. DAKUJEM. Vyzera ze sa korienok ujal a pomalicky rastie :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Uz aj ja mam, len sa mi zda ze nejak pomaly rastie. A ze vyzera trosku inak ako tie co su v clankoch. Date fotky svojich prosim?
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
no super, vdaka za tento prispevok. tiez ho doma mam a rastie si svoj zivot, ale nejak sa mi nezda v poslednej dobe.
Odpovedať
@alieninka je mu malo svetla, treba menej polievat nech sa zbytocne nevytahuje a vystrcit na okno, nech ma co najviac svetla
Odpovedať
Profilova fotka
zena dostala tiez nadchovnik a volako sa mu prestalo darit a pritom som nemal pocit ze by bol nejaky preliaty. tak sa odstrihol a je v pohari s vodou a cakame co spravi.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?