Rez japonskej vrby

Kedy a ako sa reze prosim japonska vrba? Ci sa nereze vobec?
Odpovedať
Profilova fotka
Začiatočnicka, Vhodné obdobia na rez Vašej japonskej vŕby sú podľa mňa dve. Začiatkom jari, keď sa jej na konároch začínajú otvárať púčiky. Druhé vhodné obdobie je od polky augusta do prvej polovici septembra. Vtedy sa rany po reze ešte stihnú do príchodu zimy čiastočne zaceliť. Aj keď vŕby pomerne dobre regenerujú, nerezal by som už japonskej vŕbe radšej žiadne konáre hrubšie než 2-3 cm na zimu. Väčšie rany sa už ťažšie hoja a stávajú sa vstupnou bránou pre infekcie. Ja ju strihám na 4-5 očiek,čiže asi 5 cm výhonky.Čím viac sa strihá,tým viac sa zahusťuje.
Odpovedať
Profilova fotka
Posielam obrázky mojej 2 ročnej aj 4 ročnej.Je to sadené v 2014 v septembri
Odpovedať
Su tieto stromceky narocne na pestovanie?
Odpovedať
Profilova fotka
Mám ho asi 4 roky,a rastie to ako bláznivé. Pôdu mám dosť ílovitú,tak som do vykopanej jamy kúpil zem z Baumaxu,občas to treba poliať a samozrejme 2x ročne ostrihať ale ozaj že nebáť sa toho strihania.Ono sa to odvďačí, krásne sa zahustí.Minulí rok mi asi v polovici júna na tom boli také ružovkasté chrobáčiky akoby malé húseničky,tak som to ručne pooberal,pretože obžierali lístky.Potom som použil nejaký postrek.Ale inak je to nenáročná pekná rastlinka.Jedine,čo mi vadí,na jeseň mám na trávniku tisíce drobných lístkov každý deň.Nakoľko nemám vysavač na lístky/ budem si ho musieť kúpiť/ tak to vždy hrabličkami zhrnem na kopu a pozbieram.Ale na pestovanie odporúčam.Je to taký soliter do okrasnej záhrady.
Odpovedať
@similsk dakujem za cenne rady, mas ju krasnu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Otázka k rezu japonskej vŕby. Na internete som sa dočítala,že jarný rez by mal byť pred rašením, no moje vŕby začali rašiť a ja som ich nestihla ostrihať (chcela som ich výraznejšie zrezať). Môžem ju ešte ostrihať aj keď už začala pučať? Ďakujem
Odpovedať
@viktoriahajduova kludne, este stale snezi a mrzne, to rasenie nebude az take vazne
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?