Sadenie orgovánu

Viete mi niekto poradiť, v akom rozostupe od seba sadit orgovan? 1m? nie som si ista. Dakujem za rady :)
Odpovedať
@ren017 radsej dalej, on sa ti ajtak divoko rozrastie, na to si daj pozor. Likviduje sa potom velmi tazko :(
Odpovedať
Podla toho aky. Ak stepeny, ker alebo strom tak treba pozriet do popisu odrody ake tvori koruny, tomu prisposobit vysadbu. Ten divy, co rastie v starych zahradach nesadit vobec, lebo za chvilu bude vsade, strasne sa rozrasta z korenov a velmi tazko sa drzi na uzde
Odpovedať
@ren017 áno jedine taký ten umiernený saď, nie tie staré, toho sa nedá zbaviť naozaj. Ukáž štítok aký máš a bude sa lepšie radiť ;)
Odpovedať
presne toho diveho sa neda zbavit :-) strasne sa rozmonozuje z korenov, a aj tam kde sa zda ze som sa ho zbavil, tak po case vykukne :-(
Odpovedať
ano ano, docitala som sa tiez v par clankoch ze ten stary, to je nieco strasne, ale ze dnes uz preslachtuju nejake nove odrody tak uvidime. este sme nekupili, chcem skor ker. ine kry v blizkosti ani nebudu,tak by to malo byt okej. Dakujem vam vsetkym za cenne rady :)
Odpovedať
@ren017 tak potom super, aj ja odporucam urcite len tie nove odrody, ziaden odkopok od suseda, lebo to je pliaga doslova ;)
Odpovedať
@stellael jj, presne toto som niekde citala, ze ziadne take ze odkopat u niekoho (aj tak tu v okoli nikto nema orgovan), lebo to su tie stare, ale radsej do investovat do novej vyslachtenej odrody a neplakat zbytocne :D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@ren017 urcite radsej novy kultivar ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?