Horúci slnečný balkón a kvety

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, bývam v klasickej bytovke. Balkón máme otočený tak, že naň väčšinu dňa praží. Zatiaľ mi tam všetko uhynulo, hoci polievam. Poradíte čo by som mohla naň dať? Strašne rada by som mala príjemné prostredie, kde si posedím pri raňajkách.
Odpovedať
Ano,ta vysoka bola posadena minuleho roku a este zije,potom mam tahave tujky,posadene toho roku ,zatial pekne rastu
Odpovedať
Profilova fotka
@cickamicana na naše muškáty na balkone stále pálilo slnko, a vždy boli prekrásne...stačí pravidelne polievať, otrhať sušiny, a aspoň raz týždenne prihnojiť na rast kvetov...uvidííííš...urobia ti radosť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@winnenden krásny balkonik, krásne foto :-)
Odpovedať
Ta na stole je portulaca
Odpovedať
Profilova fotka
@winnenden krásne, aj na balkone sa da urobiť malý raj :-)
Odpovedať
@winnenden fakt velmi pekne, v dobrom zavidim
Odpovedať
Ano mam tri druhy tujky...ta vysoka je uz druhy rok,tie tahave som posadila toho roku ,zatial drzia.
Odpovedať
Dakujem dievcata
Odpovedať
Este mam jeden balkon,kde je zase pre zmenu tien skoro cely den.Na tom balkone odpocivam,relaxujem,popripade aj papkame s muzom....na tom horucom balkone sa da sadnut akurat tak vecer,ked zajde slnko
Odpovedať
@winnenden super, mna by ani nenapadlo dat tuju na balkon. A je fajn ze mate balkony dva, to je vyhoda 🙂
Odpovedať
Balkon na vychod,teda viac v tieni
Odpovedať
@winnenden juu, taky romanticky, pekne 😍
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@winnendenveľmi veľmi pekný balkónik...musí sa tam prijemne posedieť, pojesť alebo len tak odychovať, hudba, čítať si.....
Odpovedať
@lubicabystrica vsak? Tak nejak si predstavujem ten svoj :)
Odpovedať
Profilova fotka
@cickamica ano, je fajn mať aj v bytovke take prijemne miesto, kde sa da zašiť a oddýchnuť si po zhone tohro sveta 🙂 a hlavne miesto podľa svojich predstav...:-)
Odpovedať
@lubicabystrica a miesto kde ta neugriluje slnko za ziva, ja som tam dnes ani nemohla vyliezt 😬😛😛😛 hotova gril party
Odpovedať
Profilova fotka
@cickamica vidííííš...ani nepotrebuješ záhradu a grilovačku mááááš....daj tam veľký slnečník zatial...iste ti to pomôže a predtým ako si tam sadneš ....balkon si umy vodou...nech sa odparuje...bude ti dobre :-)
Odpovedať
@lubicabystrica to tam budem musiet vyliat za kybel 😄😄😄 lebo ked len utrem tak to sa vypari okamzite 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, ak by ešte niekto hľadal inšpiráciu na nejaké balkónové kvety, tak posielam výber. Sú tam kvety na slnečný aj tienistý balkón: http://www.chovatelahospodar.sk/clano... Moje obľúbené balkónové kvety sú pakosty a samozrejme klasika - muškáty :)
Odpovedať
Tak sa pripájam: Na priamy slnečný úpal na balkóne pravidelne dávam portulaku veľkokvetú, mučenky a kaktusy mammillárie gracilis.
Odpovedať
Profilova fotka
kaktusy vydrzia? :)
Odpovedať
@leuscha kaktusy vydrzia, budu sa tam citit ako doma, len treba davat pri dlhsich dazdoch aby na nich neprsalo. Obcasna aj silna burka im nevadi. Len ich treba v aprili postupne privykat na slnko ale po nejakych dvoch tyzdnoch ked na nich nebude piect poludnajsie slnko uz su pripravene vypakat sa co to da
Odpovedať
@sylviah5433 portulaka je v pohode? Uz som na nu poskulovala
Odpovedať
Portulaka veľkokvetá potrebuje slnečný úpal aby kvitla. Kvietky sa otvárajú, keď na ne zasvieti. Majú radi keď na ne čo najviac praží. Aj kaktusy mammillaria gracilis majú radi slnko, čím viac na ne svieti, tým hustejšie pichliače majú a sú krajšie. A aj potom kvitnú :)
Odpovedať
@sylviah5433 dakujem za super odpoved :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
My máme na slnečnej strane blackout závesy, pretože ani klasické záclony nepomáhali. Bolo tam neskutočné horúco.
Odpovedať
@jankaterova ahoj, prosim viete mi poslat nejaky kontakt na overeneho predajcu? kludne do spravy, dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Bugenvila na balkóne
Odpovedať
@jsbb32 Takto nám zakvitla tento rok,zimu preckala na schodisku
Odpovedať
Profilova fotka
to aj nasi na byte, na juh balkon ale paradoxne sa tam kvetom dari, uz si asi za tolke roky, ked je horuce leto zvykli.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?