Sklenník 12x3,5m

Ahojte, realizujem väčší sklenník 12,2x3,7m na atypickom základe. Skelet mám od jednej babky ktorá ho dala za rozobratie a odvoz. Nakoľko pri rozoberaní veľa skla popraskalo, uvažujem dať na strechu sklo a po bokoch fóliu. Konštrukcia bude ukotvená na "základe" z joklu 50x50x3mm ktorý je po obvode na zemných pozink vrutoch 60cm dlhých. Všetko bude ukotvené zváraním. Je to experiment ktorý snáď dopadne dobre. Betónovať som nechcel takže som si vybral takéto riešenie. Prijmem akékoľvek rady skúsených. Vďaka :-)
Odpovedať
@aveiro pekny projekt...akurat by som to riesila asi cele sklenene, proste zainvestovala do trvacnejsieho riesenia...mna ten plast neoslovuje, susedovcom sa to uz parkrat potrhalo, plieskalo to tam vo vetre 😒
Odpovedať
Profilova fotka
@aveiro Vyzera to dobre. Velke je to teda riade.  Ja by som si urobil 2 mensie sklenniky 😀.  Ked to bude dobre pozvarane, tak to bude aj stabilne. Namiesto folie na bocne steny by mohol ist aj polykarbonat.
Odpovedať
Profilova fotka
@aveiro...celloclim fóliu...na celé...sklo budeš musieť tieniť.
Odpovedať
@jankomotitinko natriet farbou na to urcenou je najmenej ale sklo vela vydrzi, folia je docasna. Ta babka mala zvnutra take plachty uchytene o skelet ktore tienili mozno skusim aj to.
Odpovedať
@bender_rodriguez polykarbonat stoji pomaly viac ako sklo, vyrataj si kolko ho treba na tu plochu to by som sa nedoplatil.
Odpovedať
Profilova fotka
@aveiro....pozri na tú foliu na nete....ja nad ňou silno rozmýšlam.....je trvácna
Odpovedať
@jankomotitinko myslis tuto?  http://sebestian.sk/folie/agrofolie/d...  Nepise tam cenu ale bude draha jak slak. Ale paci sa mi ze ma velke rozmedzie sirky v podstate vcelku zakryjes celu konstrukciu. Strechu chcem mat sklo lebo tam mam 8 vetraciek cize v lete vetram a pustam vcely dnu. Ale mozno by sa to dalo vymysliet prekryt aj sklenenu strechu a len vyrezat a utesnit casti s vetrackami. Aky velky foliovnik mas ty?
Odpovedať
Profilova fotka
@aveiro...áno tú som myslel....neviem čo stojí asi bude drahšia ale tak ide hlavne o to že by to pod ňou nemalo spalovať....a tí čo ju majú ju chvália....v lete býva slnko sviňa.....ja mám fóliovník zatial iba v príprave....v hlave 🙂... iba taký malý skleníček pod terasou mám....hlavne na plantičky je fajn....aj keď robím vyše 30 rokov so železom plánujem asi skôr nejaký menší drevený....uvidím ešte 🙂....želám veľa úspechov a správnych rozhodnutí :)
Odpovedať
@jankomotitinko vdaka za radu zistim co stoji a dam vediet. Prikladam foto dnes som zacal po dazdi zajtra snad dokoncim.
Odpovedať
Tak je to postavene este privarit a ukotvit. V zime nech si sadne a na jar asi folia. Snad ho nebude velmi krivit.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Len aby sa ti tá fólia na železa v lete neprepalila. Skús popremýšľať nad polykarbonatom v takom rozmere, aby si nemal veľký odpad. Sú rôzne veľkosti a hrúbky.
Odpovedať
@bosorkovo dobra poznamka, ide o pozink a chcem ho este natriet no teraz si mi dal chrobaka do hlavy. Otazka je cim to natriet aby sa to zelezo nerozpalilo tak ze prepali foliu. Do polykarbonatu ist nechcem, prilis drahe a pracne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@aveiro
Odpovedať
@aveiro na železo daj drevené latky-ja mám tak urobený foliovník....skleník mám tiež...fotky som poslal
Odpovedať
Latky budu ale nechcel som davat na cely ram, myslel som ze dam na kazdy druhy nosnik lebo su dost na husto. Tym padom tam budu casti kde bude folia v strete so zelezom. Ale asi dam vsade no dreva tam pojde na kubiky.
Odpovedať
@bohuzial posli aj foliovnik ;-)
Odpovedať
@aveiro foliovník nemám nafotený...to mám urobený taký menší a nižší...je to zvarená konštrukcia v tvare domčeka, bez spodku...z jakla 1,5cm x 1,5cm samostatne 3ks. tie mám zapichnuté v zemi. Vo vrchole sú pospájané latami po celej dlžke...asi 4metre , spodok je tiež prepojený dlhov jednov doskov....z oboch strán....aj v strede sú dosky spojovacie...tam na foliovníku nemám žiaden nosný rám...len 3 ks konštukcie v tvare domčeka, bez spodku, aby sa každý jeden mohol samostatne zapichnúť do zeme....v celosti je natiahnutá folia...tá hrubšia odolná proti zime a mrazu...naťahuje sa ked je teplo...lebo ked ochladí, zase sa tiahne , tak aby ju nepotrhalo...mám to už 4 rok a folia drží... ale: cez zimu z foliovníka odstraňujem sneh....sused má kúpený z polykarbonátu má dielce a hned prvú zimu, ako napadol sneh, neodstránil si ho zvrchu, tak sa mu poškodil....table mal rozfúkané kade tade po cudzích záhradách...ked bude pekne ofotím, zatial sa nechystám do záhrady...nieto prečo...
Odpovedať
@aveiro ešte mám taký dotaz, 12 m x 4m , je to dosť velká plocha, rátal si ,že na plochu strechy cez zimu napadne do rana veľa snehu aj s alternatívou, že sa to pod velkou váhou snehu môže preboriť, súdružko? ja sa vždy v zime toho najviac obávam...a to mám riadne betonové základy pod konštrukciou...rátaj váhu skla, ak bude sklo, do rana raz u nás napadlo cca 40cm, mal som pohotovosť vyhlásenú v ten deň v záhrade :-p a musel som ihned sneh dole pratať zo strechy....folia cez zimu isto sa roztrhá, keby si mal oblúkovú strechu, bolo by to iné, tam sa postupne zošuchne sám sneh...ale na takejto streche sa sneh drží...mám osobnú skúsenosť...sklo original je hrubé 3,5 mm rozmeru O,45cm x asi 1,20m skutočne musíš zvážiť, či tam dáš sklo, ked tam nie je napevno osadená konštrukcia v betone, alebo foliu...keby si robil betonový základ, tak s tým problém nemáš...je odvaha, položiť celú konštrukciu priamo na zem, a vypodkladať nerovnosti alebo zahrnúť zemou, pretože tá zem pracuje stále, sadá, nadúva a pod. Ja by tebou, urobím ešte pokial sa dá výkop, zalejem betonom , do betonu nejaké tie patky zaliať podla odstupov...a tiež by som už radšej zainvestoval, do skiel héliových, a zagitoval do konštrukcie...folia nech je akokolvek kvalitná, potrhá sa pod snehom...Máš dobrú predstavu, že strecha zo skla a boky z folie, tým síce ušetríš, ale ver tomu, že nie veľa...budeš každé 2-3 roky foliu meniť, pretože , či vtáky, mačky, a iné zveri ju načnú a poškodia...nie iba sneh
Odpovedať
Pekne si to inak zvládol, za pár dní...máš dobrú robotu...bojím sa,toho sadania pod váhou snehu...radšej to nejak v tom strede strechy vystuž tam je to najcitlivejšie...pekná práca...páči sa mi to...
Odpovedať
tento typ skleníka sa predával v Čadci...mám presne ten istý...máme ho od r.1990. Vtedy to boli posledné skleníky za cenu tuším asi tak okolo 7 - 8 tisíc aj zo sklom narezaným na mieru rozmer 6x3,5 metra....spolu s náčrtkom na stavbu a uloženie na beton...kadejaké železné upony k tomu a spojky ocelové , tie sa spájali šrovbením, potom sa tiež ešte vyrábali ale cena išla poriadne hore...teta ti darovala ozaj velmi kvalitný skleník...profili boli z pozinkovaného plechu , ohýbané do tvaru T...máš to už presklené, či zatiaľ ešte nie...na internete kúpiš aj sklá cez bazár...tiež som jedného času videl na bazari, darovanie heliových skiel na tento typ skleníka...
Odpovedať
Dnes mi dal kamarat chrobaka do hlavy, ci by som nedal toto namiesto folie: https://www.leroymerlin.pl/dachy-i-ak... Je to dost ohybne a daval by som to v pasoch cez strechu az po zem vedla seba dvojmetrove kusy s prekrytim, uchycovanie skrutkami s tesniacou gumickou. Otazka je ako to prepusta svetlo, co to spravi s rastlinami atd. ale zivotnost by to malo mat dlhsiu ako folia. Co vy na to??
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@aveiro, už máš ten skleník? Ako si to doriešil?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@bosorkovo stoji iba skelet, mam teraz ine starosti, dalsi rok by som to chcel dokoncit, uz mam kupenu foliu - modru Ginegar - takze bude foliovnik nakoniec.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?