Zamkova dlazba / terasa / pristresok / zahradny domcek

od firmy si chcem dat postavit zahradny domcek s pristreskom (nie murovany, ocelove steny). nechcem betonovat zaklady, ani patky - ze to vedia zlozit na zamkovu dlazbu. problem je, ze pod pristreskom by som chcel mat terasu z travertinu. je mozne urobit podklad zo zamkovej dlazby pod domcek aj pristresok, a pod pristresok po osadeni navyse polozit travertinovu dlazbu?
Odpovedať
a preco to nezalozia na zemne vruty?
Odpovedať
@zita19 navrhoval som, ale na vruty ze nestavaju 😞
Odpovedať
@matomatomatomato ja by som na tych patkach trvala. To ako chcu kotvit do zamkovky? Do tej jednej kocky, co moj vnuk odniesol na druhu stranu zahrady vo vedierku? To akoze ma mat stabilitu a aj unesie vahu?
Odpovedať
@zita19 no hrubka ma byt 8cm, cize pri nejakej velkosti 40x40 to ma hmostnost aj 50 kg. ale tak samozejme chapem, ze patky su patky - kazdopadne vedia to davat aj na takuto dlazbu, len som chcel vediet, ze ci polozit na betonovu dlazbu este dalsiu travertinovu je nejaky problem
Odpovedať
@matomatomatomato hmm, to bude dost zataz, neviem ci ti to bude dlho stabilne drzat. Ale ja teda nie som stavitel, len si hovorim ze ak sa bude podklad hybat, jazdit popod to krtek atd, bude sa to zrejme casom nejak hybat...nechces si terasu radsej vymurovat?
Odpovedať
@salamandrazuza pojde to na navozenu zeminu asi 1,5m nad teren, dookola betonovy mur, tu krtek nie je 🙂 riesil som to s dodavatelom, a ze oni to maju urobene v showroome presne tak isto, ze vsetko maju polozene na takejto dlazbe a pohoda. skor mi islo o to, ze na tu betonovu dlazbu budem este v casti terasy davat travertinovu dlazbu, ze ci to moze robit nejaky problem 🙂 dik
Odpovedať
@matomatomatomato Možno že stavajú na zemné skrutky.
Odpovedať
@matomatomatomato ako si to nakoniec vyriesil? Neviem sama pomoct, ale zaujima ma ako to dopadlo
Odpovedať
to nás viacerích, tak by som bol aj ja rád za odpoveď, ak ste to teda vyriešili nejako
Odpovedať
zatial nevyriesil, riesim priebezne 😄 zatial som vykopal asi 3m3 zeminy, to mam v plane uzabovat, dovezie sa makadam, vyrobim 8 betonovych patiek a polozim na makadam tu dlazbu. domcek dovezu, zlozia a vrtnu cez dlazbu do betonovych patiek. snad sa mi to podari 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?