Ako tvarovať mladú višňu?

Predvlani sme zasadili visnu, vobec netusim, ako ju strihat? ma celkom velke prirastky, nejak sa to skracuje?
Odpovedať
@blablava ano, striha sa. Mala sa ostrihat hned po vysadeni na tvarovanie korunky, dalsi strih mal byt v lete. Teraz uz nic, pockaj do jula a vtedy ju zakratis. Vsetky konara co rastu kolmo a do koruny ostrihat na konarovy kruzok, kostrovo konare skratit na tretinu az polovicu. Obrast kostrovych konarov preriedit a zakratit tak aby koruna stala vzdusna Kup si knizku o tvarovani ovocných drevin, do jari nastudujes, potom ostrihas.
Odpovedať
@zita19 konarovy kruzok je co? Knizku mam a som z nej totalne blba, to ako keby napisali po spanielsky :( Su tam rozne stromy, ale visna nie
Odpovedať
@blablava pre visnu plati co pre ceresnu a co je konarovy kruzok je tam urcite uvedene. Inac ujo Googel, je to bezny ovocinarsky vyraz, takze najde aj obrazky, co je viac ako popis
Odpovedať
Profilova fotka
@blablava nič si z toho nerob, podľa kníh to neviem ani ja :D ;)
Odpovedať
@miselaho @blablava aj ja si veci nastudujem potom stojim pred stromom jak tela pred vratami do chlieva a neviem co. Ale tak nejak sa posnazim. Aspon z tych knih nejake zaklady viem, a dufam, ze striham dobre. Videa prof. Hricovskeho mi tiez nepomozu, lebo jemu rozumiem len spojky a predlozky...
Odpovedať
@zita19 ja som tiež naštudoval knižiek, aj rád od starších počul ale psotavíms a pred strom a nič. Ale naposledy som si spravil prípravu, na youtube som si poukladal videá o strihaní a potom som okolo stromku lietal v jednej ruke nožnice v druhej mobil s youtube :D
Odpovedať
Obdivujem ze to viete podla knih/videi. Ja sa nechytam
Odpovedať
@marrietta nevieme, len sa tak tvárime a stromy to s nami zatial nevzdali... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 haha tak ja ani spojky a predlozky :D S jeho vykladmi mam naozaj problem :D :D :D
Odpovedať
Kostkoviny sa strihaju po zbere
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Dosiel cas strihat 😄 😄 😄 drzte palce
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@blablava Ak odstrihneš konárik - vetvičku vyrastajúcu z hrubšieho konára tesne pri tom hrubšom cca 1 - 2 mm , zostane tam stopa - krúžok o priemere odstrihnutého konárika = tomu sa hovorí konárový krúžok. 😞
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?