Dravé roztoče v plsti - Typhlodromus pyri

Mám na stromoch i egrešoch plste s dravými roztočmi. Proti akým chorobám je ešte nutné postrekovať a akými postrekmi ,aby som si následne roztoče nevyhubila. Ďakujem za každú radu 🙂
Odpovedať
@nocovka spytaj sa pana na ekoclovek.sk Pri roztococh sa nemoze pouzivat hocijaky postrek aby si ich nevykynozila
Odpovedať
@zita19 To mi je jasné. Preto sa pýtam že čo môžem a čo nie. Napr. teraz na jar sa striekajú broskyne proti kučeravosti listov. Mám ich aj ja postriekať? a ak tak čím.
Odpovedať
@nocovka keď sa pozrieš na stránku ekoclovek.sk nájdeš tam potrebné info, ak nenájdeš tak si podebatis s pánom cez massanger co ma na stránke. Určite poradí.
Odpovedať
Profilova fotka
Ale to je zase len o získavaní info pre seba, ja som tiež očakávala odpoveď! Moja rada znie: postrek Bor Oil + Cupro Tonic...a na broskyne je práve ten Cupro Tonic. Kúpiť sa dá u toho pána, alebo ak máte šťastie i vo Vašej obľúbenej predajni. Keďže je to ekologické, všetci ešte nie sú nastavení a nepredávajú to, lebo sa to nemíňa. Preto som chcela patriť do skupiny, kde sa vie a pomáha radou pre VŠETKÝCH. Pomohla som trochu? Pridá sa niekto, vymeníme si skúsenosti?
Odpovedať
@vladka_ku No napr. doteraz sme striekali kuprikolom. Môžem aj naďalej, alebo musím použiť ten Cupro tonic?
Odpovedať
@vladka_ku cuprotonic je uz celkom bezne dostat aj v zahradkarskych obchodoch, vlani som ho kupovala celkom casto kvoli paradajkam. Mali ho takmer vsade, vratane Hornbachu a OBI. Az v auguste bol problem, lebo vzhladom a tlak plesni na paradajky bol uz vykupeny. Tohto roku som preventivne kupila pollitrove balenie na ekoclovek.
Odpovedať
@nocovka toto som dostala mailom z ekoclovek ked som tam objednavala drave roztoce V krátkosti si zhrnieme ako ďalej postupovať a čomu sa vyvarovať. Dravé roztoče Typhlodromus pyri môžete skladovať 7-14 dní v chladničke. Ale ideálne je ich čo najskôr rozvešať na stromy. Na tomto linku pri opise produktu nájdete video návod: https://eshop.ekoclovek.sk/pomocnici-... Tiež ostatné dokumenty v sekcii Súvisiace súbory, Video a Hodnotenie. V tomto dokumente: https://eshop.ekoclovek.sk/user/relat... -nájdete zložky už skúšaných prípravkov a ich toxicitu pre dravého roztoča Typhlodromus pyri. Ako predjarný postrek použite Olejový prípravok - BorOil, Prev-B2, FloraVita Citro...s účinkom proti škodcom v kombinácii s meďou - Kocide 2000... Síru používajte až v ďalšom roku s obmedzením. Proti škodcom už existuje dostatok biologických prípravkov. Najúčinnejší proti savým a žravým škodcom je Neemazal, ale v prvých štádiách výskytu postačujú aj prípravky ako Prev-B2, Wetcit, Floravita Citro, BorOil , FerrumOil a iné s obsahom citrusových terpénov. Proti piliarke je vhodná Quassia amara. Proti húseniciam baktérie Bacillus thuringiensis v prípravku Lepinox plus, ale objavujú sa aj ďalšie bakteriálne prípravky radu NoveFerm - či už Viva, Sirius, Orion... Proti chorobám používame meď a síru hlavne v predjari a v silných tlakoch, keď už nie je iná možnosť biologickej ochrany. Pri viniči a ovocí môžeme síru používať od druhého roku po vysadení roztočov s obmedzením - viac v dokumente vyššie - Toxicita prípravkov - Typhlodromus pyri. Na prevenciu proti chorobám sa nám osvedčili olejové prípravky ako Prev-B2, BorOil, HF-Mycol, FerrumOil,- ktoré slúžia v podstate ako zmáčadla a tie ďalej kombinujeme s ostatnými prípravkami - ako Chitopron, Alginure, Imunofol a ďalšie. Ale ako som už spomenul vyššie - objavili sa aj nové bakteriálne produkty - ktoré môžeme kombinovať s ostatnými biologickými prípravkami na ochranu rastlín. Ich kombináciou a včasnou prevenciou môžete bez obáv existovať aj bez chemických pesticídov a udržať rovnováhu v sade, vinici, skleníku či záhrade. Nezabúdajme pri tom na pôdu, pretože pôda je živný nosič týchto rastlín a práve ta vplýva na samotne zloženie plodov a tiež ich vzhľad. Bez potrebných živín a života v pôde budeme musieť vynaložiť veľké úsilie, aby sme pozbierali zdravú a dobrú úrodu. Najlepší pre hnojenie je vlastný kompost, ak ho nemáte dostatok - máme pre Vás v ponuke VermiVital - vermikompost. Ale pripravili sme pre Vás aj nové pôdne hnojiva značky Italpollina, Guanito a Tribú. Sú to hnojiva povolené v ekologickom poľnohospodárstve a myslím, že sú to najlepšie čo trh ponúka a za najlepšiu cenu. Výhodou je že v pôde vydržia 2 –3 roky pri striedaní plodín. Opäť v kombinácii s bakteriálnymi prípravkami do pôdy, mykorhíznymi hubami a šetrným obrábaním pôdy môžeme v priebehu pár rokov vrátiť pôde život a dokonca ju zbaviť ťažkých kovov a zvyškov pesticídov z minulosti. Na očistenie pôdy od škodcov používame parazitické hlístice Entonem, Capsanem, Larvanem a pribudla aj huba Beauveria bassiana BB1v prípravku Bora - ktorá celkom úspešne ničí menších pôdnych škodcov. Je možne ju kombinovať aj s hlísticami. Pribudol tiež bakteriálny produkt NovaFerm Viva. Prezimujúcich spór plesni a škodlivých húb nás zbaví prípravok Clonoplus, Gliorex a ďalšie prípravky obsahujúcu hubu Trichoderma asperellum. Prípravkov na ochranu rastlín u nás nájdete dostatok, dokonca si už môžete vybrať produkty od viacerých výrobcov. Dôležite je ale včas biologicky zasiahnuť a udržiavať zdravú pôdu. Prajeme Vám Veľa pestovateľských zážitkov a dobru úrodu a v prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte telefonicky alebo e-mailom na ekoclovek@ekoclovek.sk
Odpovedať
@zita19 Ja by som hlavne potrebovala vedieť, proti čomu ešte striekať a proti čomu už nemusíme, keď máme už tie plste.
Odpovedať
@nocovka tie plste su len proti roztocom a niektoremu skodlivemu hmyzu, napriklad voskam. Nepomozu na hubovite ochorenia ako mucnatka a chrastavitost jablk, kuceravost broskyn... ani proti obalovacom, piliarke, vrtivke ceresnovej. Proti huseniciam sa pouziva bakteria alebo mimbovy olej, na larvy skodcov v pode paraziticke hlistice, na plesnove ochorenia organicke postreky ako cuprotonic. Drave roztoce urcite nezachrania vsetko. Na stranke ekoclovek, je to celkom dobre spracovane. Aj podla plodin a ich chorob a skodcov. Treba si to preluskat. Ja tiez len tam zistujem co dalej
Odpovedať
@zita19 Veľmi pekne Ďakujem 🙂 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Dobry den. Je mozne roztoce aplikovat aj v interieri? napriklad na citronovnik, ktory je na zimu v dome... Nerozlezu sa roztoce po dome? Dakujem.
Odpovedať
egrese som nemala ani nepamatam, daju sa vobec este niekde zohnat?
Odpovedať
Článok sa načítava...
to by som v interieri asi nerobil, uz len kvoli ovzdusiu
Odpovedať
@paliz rozlezu sa, ale len za potravou. Ked nenajdu potravu umru hladom. Teraz ich aj tak nekupis, predavaju sa az ked je pocasie vhodne na aplikaciu teda skoro na jar, a mozes ich aplikovat ked das citrusy vencit do exterieru. @branojan co by mohli na ovzdusi drave roztoce zmenit? Vsak to nie je chemia, to su len mikroskopicke roztoce, ktore lezu po rastline, vyhladavaju a napadaju inych skocov, do nich nakladu vajicka a kym mlade skodcu zvnutra zozeru a ten uhynie. Ked nebudu skodcovia, vyhynu roztoce s nimi.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?