Jarna vysadba jahod

Vraj sa jahody daju vysadzat aj na jar. Kedy je na to najlepsi cas? Potrebuju specialny substrat? Davate foliu?
Odpovedať
1
2
Ano, uplne bezne vysadzam na jar, bud vlastne obnoze alebo nakupene. Niekedy v marci aprili, ked sa objavia sadenice v obchodoch. Do normalnej zeminy, ked mam dam im pre zaciatok za lopaticku kompostu do jamky a zopar granuliek susenych slepacincov alebo hnoja. Mne sa netkana textilia neosvedcila, opat sa vraciam k metode mojej mamy a vysadila som ich na hrobceky. Ma to vyhodu, ze nelezia v blate, lepsie sa to okopava a polieva sa do jarcekov, netreba postrekovat takze neplesneju. Ak zozeniem (dufam, ze zozeniem) zas dam medzi riadky hobliny alebo slamu
Odpovedať
@zita19 dakujem, takze sa na jar poobzeram po sedenickach
Odpovedať
myslim ze april bude v pohode, tiez sa na to chystam
Odpovedať
@doktorkakvet dakujem
Odpovedať
ked uz sme pri jahodach, v Hornbachu maju frigosadenice, tie sa daju celkom skoro vysadzat @doktorkakvet vlani v aprili som uz marne zhanala 😒
Odpovedať
@zita19 to su ake sadenice? :-x
Odpovedať
@marrietta to su take, co sa od augusta skladovali v chlade. Vyzeraju ako pol roka po smrti ale moje uz rasia. V podstate tie co sa budu predavat na jar tak to su frigosadenice vysadzane niekedy o tomto case do sklenikov
Odpovedať
@marrietta https://www.rastlinky.sk/blog/frigo-s...
Odpovedať
@zita19 no toto, to som fakt este nevidela. Zaujimave
Odpovedať
@marrietta ja som o nich vedela uz davno, ale az teraz som mala moznost kupit. Uvidime co z toho bude
Odpovedať
@zita19 potom sa pochval, som strasne zvedava ako sa im bude darit
Odpovedať
@zita19 a tie frigo keď teraz kúpim, to vydrží doma kým to vysadim?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@doktorkakvet mali by vydrzat ale treba ich strcit do chladnicky. Ja som svoje strcila do malych kvetinacov, nech maju nadbehnute kym sa budu vysadzat. Dufam, ze koncom mesiaca to uz bude mozne
Odpovedať
@zita19 no bola som to obzriet, oni sa predavaju v takom sacku? Tak zavesene su..aj rebarboru tak maju 🤔 na stojane medzi semienkami ale su to uz sadenice
Odpovedať
@doktorkakvet ano, v takých sackoch s pilinami ich maju, to su tie frigosadenice. Treba dobre prelustrovat ten sacok, take uschnute chlpate, co vyzera ako dva roky po smrti medzi pilinami najdes. To je ono :-D Mozno niektore uz aj stihli v teple obzit 😬
Odpovedať
@zita19 a to aj rebarbora myslis tak obzivne? hm..zaujimavy sposob predaja sadenic :-D
Odpovedať
@doktorkakvet myslom si, ze nebude mat problem ak je v nej aspon trosku zivota. Ale to sa tazko odhaduje, treba skusit
Odpovedať
@zita19 dakujem, ono to nie je az take strasne drahe, takze mozno pokusne. Je to lakave :)
Odpovedať
@doktorkakvet prd hodinou som sprintom preletela cez Hornbach, schmatla jednu rebarboru a jeden pytel s jahodami. Doma kukam, a rebarbore uz trci jeden list. Aj som ich chcela rovno nastrkat do kvetinacov, ale zemina na balkone zamrznuta na kamen... Tak sa roztapa na radiatore, vysadzat sa bude zajtra
Odpovedať
Jej aj rebarbora by sa mi veru hodila. :) Pokukam ci take nedostat
Odpovedať
@marrietta v KE v Hornbachu mali este par kusov. Myslim, ze ked ich ma Hornbach, bude mat aj OBI
Odpovedať
@zita19 dakujem, popytam uja nech mi kukne a posle pripadne
Odpovedať
@zita19 chytila sa ta rebarbora v pohde?
Odpovedať
@doktorkakvet este je stale v kvetinaci na balkone, ale uz pusta list, tak dufam, ze prezije aj ked ju strcim do pody. Len je tam take blato, ze neviem kedy sa bude dat daco robit 😠
Odpovedať
@zita19 no ved cez sviatky statocne poprsalo 😬
Odpovedať
No dievky, uz mozem smelo sadit ze
Odpovedať
No dievky, jahody uz vysadene, frigo Ostara , Favori, frigo+ Korona a existuju aj Powerplugs, tie su zakorenene akokeby v kvetinaci, tie skusam neskor, pripadne buduci rok
Odpovedať
@janine1030 super, budes ich aj niecim mulcovat?
Odpovedať
@marrietta budem mulcovat, este rozmyslam, ci slamou, pilinami, alebo skombinujem
Odpovedať
@janine1030 slamu si velmi chvalia
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?