Jedle gastany - vrúble

Dobry den, mam v zahrade tri stromy jedlych gastanov pestovane zo semiacka. Uz mali niekolkokrat urodu, ale gastany su malinke. Viete poradit, kde zohnat vruble odrod? Ako najlepsie stepit starsie stromy (vyska 3m,priemer kmena 8cm). Dakujem
Odpovedať
@yoss skuste tu https://www.shop.zahradnictvolimbach....
Odpovedať
@cokoladovyjoe Skvely tip, dakujem!
Odpovedať
mňam jedlé gaštany, veru dala by som si 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
dufam, ze tento rok nezatrhnu vianocne trhy. tam som si kazdy rok zvykla kupovat gastany. este take horuce ich supat a potom hromzit, ze neviem pockat chvilu.
Odpovedať
Profilova fotka
pri tom tempe ako nam cerveneju okresy, sa obavam ze nebudu tento rok
Odpovedať
Mna by zaujimalo, jedle gastany sa daju jest len ked su pecene alebo je aj iny sposob? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@martiza ,Výborné sú aj varené.Stačí ich po zovretí variť nejakých 7-10 minút.
Odpovedať
@martiza uvarit a spravit pyre. Pyre sa da pouzit aj do cesta, da sa s nim spravit plnka do zakuskov alebo do torty. Okrem toho varene gastany do plnky do mariaka (alebo kurata) to je lahodka. Uvarene mozes olupat, nechat obschnut a potom obalit v roztopenej cokolade, to je ina mnamka
Odpovedať
Profilova fotka
plnka do moriaka ale kurata? to by som asi vyskusala, znie to dobre, len to netreba to potom nejako viac dochutit?
Odpovedať
@leuscha spravis normalnu zemlovu plnku ako robis bezne, len do nej primiesas gastany
Odpovedať
Wau, super, dakujem za tipy 🙂 To vyskusam a dufam ze mi to doma neofrflu 🙂
Odpovedať
Ste mi riadne chute spravili s tymi gastanmi. Kazdy rok sa tesim na jesen, ked pride ich sezona.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ved akurat vcera v telke islo varenie, kde pani robila kolac s gastanovym zakladom 🙂 A zevraj ho kupila normalne v obchode, ako polotovar, asi sa vyberiem na nakup 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?