Kedy odobrat vruble a ako?

Znamy by si chcel zobrat vruble zo starej jablone. Kedy a co mu mam odcvaknut a kedy mu to poslat? Ako to skladovat? Dakujem
Odpovedať
@modlivka 2sekundy a ujo google poradi :-) :-) inac ja odoberam koniec december - januar, ak nie su moc velke mrazy. Skladujem v novinach v chladnicke, alebo na tienistom mieste v zahrade polozakopane. Odobrat najlepsie jednorocny pekne vyzrety letorast na juznej strane :-) idealne hrubky ako ceruzka, snad taky na starom strome najdes. vsak ale ak chce znamy vrublovat tak by ti mal vediet poradit. ale ak nechces mat s tym starosti, tak mu to odcvakni ako som pisal, zabal to do trosku vhlkes servitky, zabal do igelitu a posli mu to, a uskladnenie bude riesit on :-)
Odpovedať
@peterpe ujo gugel sice radi rad a vela, ale chapem ze sa pyta tu, nie je nad osobne odporucanie a rady, kde sa mozem pytat aj dodatocne na to co mi nie je jasne ;)
Odpovedať
@slimejsa no vies, ja prv nez sa nieco pytam ,tak si to aspon skusim najprv najst a ked mi je nieco nejasne tak sa spytam :-) Ono to je take jednoduche a lenive :-) (hlavne v dnesnej dobe internetu) sa hned spytat a dostat odpoved, ako obetovat 5minut svojho casu a najprv si to sam skusit najst :-). Ja mam pocit ze ludia co su ochotny poradit minu energiu na takychto co chcu mat vsetko naservirovane na tanieri bez namahy a ked niekto chce naozaj radu tak uz nemaju chut pomahat..... hlavne ked aj tu na fore uz @aveiro dal rady v teme : Výmena vrúblov, takze stacilo aj tu na fore pohladat.
Odpovedať
@peterpe tak zrovna toho chlapca som ja tiez vobec nepochopila. Skus sa vzit do koze absolutneho zaciatocnika a potom pochopis ze sa nejedna o lenivost ;) Ja jednoducho tym textom celkom nerozumiem, mozno ani @modlivka . Preto som tiez cakala ze niekto poradi v style: Odober to v case od do, zrez sikmo (neviemako), max dlzka tolko a tolko, pichni to do piseku, zeme, obal niecim, cojaviemco..ale aby to bolo polopatisticke. Ja chapem ze vy co ste v tom doma tazko pochopite zmatok v hlave zaciatocnika, ktory to nikdy nerobil a polroka sa len ucil vyslovit slovo VRUBEL
Odpovedať
@slimejsa dakujem, sme na tom podobne
Odpovedať
@slimejsa ale vsak ja som jej hned poradil presne v tom tvojom style :grinning:, no mne sa zdalo jasne to co pisal aveiro, preto som sa len pozastavil nad tym ze pri troche hladania to uz tu vsetko na fore je. No a jej ked znamy chce vrublovat, tak je hlavne v jeho zaujme jej to vysvetlit čo a kde chce odstrihnut:grin:. Takže snad som zodpovedal co chcela @modlivka vediet, samozrejme nechcel som ju odradit od dalsich otazok v pripade nejasnosti.
Odpovedať
@modlivka myslim ze takych nas je viac ;)
Odpovedať
@slimejsa to nepochybne, obzvlast my zeny mame na toto "talent"
Odpovedať
Este by ma zaujimalo aky je rozdiem medzi vrublovanim a rezkovanim? 🤔
Odpovedať
@modlivka vrublovanie chapem tak ako som vysvetloval v prispevkoch predtym tj. na nejaku cast povodneho stromu dam odrodu ktoru chcem. Rezkovanie chapem tak za si nastriham prutiky, napicham ich do zeme a tak si rozmnozim to co potrebujem (napr. ribezle krickove, vinic...). ale to je v mojom ponimani :) mozno to je inac
Odpovedať
@peterpe aha, dakujem za vysvetlenie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?