Kučeravosť broskýň - kedy a čím postrekovať

Zobraz úvodný príspevok
Kedy sa strieka proti kuceravosti? A cim? Existuje aj nieco nechemicke?
Odpovedať
1
2
@babkazvidieka stieka sa na jar- na púčiky. nesmie byť už vyrážajúci list...a ked sa postrieka a príde dážd to ten postrek je zmytý a ide do zeme...
Odpovedať
Profilova fotka
@bohuzial to by ju musel tato orezať, ale nedostala žiaden takýto zásah 😐 Skôr do vyzerá ako dôsledok silných mrazov :-.
Odpovedať
@bohuzial ani ja niesom moc nadseny z postreku, ale podla mojho nazoru, sa to neda porovnat s ovocim z obchodu, ja ich streknem 1-2x (Cu alebo sira) ked este niesu ani listy ani plody , kdezto tie v obchode si nerobim iluzie, verim ze su striekane aj na plody. Takze som mal na vyber, bud nestriekat vobec a mat urodu minimalnu a nakoniec si aj tak kupit omnoho viacej striekane v obchode, alebo ich streknut raz, dvakrat skoro na jar, a mam svoju urodu, viem cim som to strekol, a ta chut :) ...... a nemusim kupovat tie striekane buriny v obchode. ja som zvolil druhu cestu. Hlavne ked som mohol tie stromceky potom porovnat striekany vs nestriekany. Ten nestriekany sa trapil omnoho viacej mal aj mensie prirastky, uroda bola omnoho mensia, samnozrejme som mu osklbal tie napadnute listy, podla mna musel dat cast svojej energie na nove listy a tym sa vysiloval. samozrejme je to aj o specifikach polohy, odrody a ako velmi sa prejavi ta kuceravost. A ked sa zadari tak je uroda ako na foto :-)
Odpovedať
@peterpe dávam okolo kmena broskyne maštalný hnoj-dobre rozložený-konpost- taký ani v tuzexe volakedy nepredávali...tak má živín ako Ota Zaremba pred Olimpíjskymi hrami vo vzpieraní...
Odpovedať
@miselaho a možne že aj , že od zimy sa rozplakala...
Odpovedať
Profilova fotka
@bohuzial no, asi to tak bude. Oni sú na to celkom citlivé :-.
Odpovedať
@jurenikova nádhera, to je prekrásna úroda. Dobrý nápad s tým trhaním listov 🤔
Odpovedať
@peterpe tiez krasna uroda. Asi ten postrek ked este skoro na jar nebude mat taky velky vplyv na to ze by sa to nejak dostalo do plodov 🤔
Odpovedať
@babkazvidieka no vsak aj ja si myslim ze by to nemalo mat nejaky vplyv.
Odpovedať
@peterpe ja si tiez myslim a stale je to urcite menej chemie ako cokolvek z obchodu
Odpovedať
@babkazvidieka Ja idem striekat broskine proti kuceravosti za cca tyzden a potom este raz za 2 tyzdne.Postriekam ich ale riadne, az z nich tece..fakt poctivo,zatial kucerave neboli..
Odpovedať
@karfunka fuuuha cas sa nam uz blizi, ja stale kukam susede, na liesku, ale este nieje cas, ale uz sa to tu pomalinky prebudza, a cim striekas, kuprikolom?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peterpe U nas uz je cas, byvame kusok od NR, niekde na severe je este cas...A ano kuprikolom.Moze sa aj sulkou no pri nej vraj musi byt nejak 12C aby fungovala:)Za tyzden planujem striekat,strihat..vsetko mi uz puci:) A radsej skor ako neskoro,pri broskyniach to plati 2x:)
Odpovedať
@karfunka tak tak radsej skorej ako neskoro, no pojdem si ich zajtra radsej pre istotu lepsie obzriet :) vsak aj tu sa to uz prebudza, som si akurat dnes vsimol ze sa mi postupne zacina zelenat zemolez.
Odpovedať
@karfunka @peterpe tak u nas teraz sneh :) este vyckam
Odpovedať
@babkazvidieka U nas tiez:) rano sa deti sankovali a postavili snehuliakov a o 15.00 sme sa na terase opalovali, bolo 10C a po snehu uz nebolo ani chyru ani slychu:)
Odpovedať
@karfunka no veru, taky divny vikend. Ale hlasia teraz nejake arkticke zimy na koniec mesiaca, tak som sama zvedava co sa udeje 🤔
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@babkazvidieka Ja rovnako ako @jurenikova. Mam broskynu Redhaven 5 rokov a este som kuceravost nestriekala, tiez oberiem chytene listky, potom vyrastu nove a tie su uz zdrave, uroda byva velka. Strom to zatial v pohode zvlada. Jedine co som citala, je ze treba dobre hnojit, aby teda mali vyzivu a aj tie prirastky novych listov.
Odpovedať
@ella555 ďakujem, to je fajn že to takto stačí
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
uz striekate? cim? sulka ci kuprikol? ci nieco ine?
Odpovedať
@misssssko Mam postriekane 2x Kuprikolom s tyzdnovym odstupom. 2x kvoli dazdom co boli. Inak by som daval iba raz. Viac nebudem.
Odpovedať
posilnit odolnost voci kuceravosti moze zinok v pode. Kedysi v starom poradcu zahradkara, co vydaval SZZ este za Husaka sa odporucalo obalovat stromcekom korene do pozinkovaneho zajacieho pletiva. Jednak chranilo pred hryzcom, jednak sa postupne uvolnoval zinok a zelezo do pody. Pre starsie stromy sa odporucalo vykopat ryhu po obvode koruny, hlboku na jeden ryl, zakopat hnoj alebo komplexne mineralne hnojivo a pridat do vykopu aj zinkovu belobu (cinkvajs, kyslicnik ziniocnaty - bezne sa predava praskovy o obchodoch pre maliarov) v davke asi 200 g na strom, opakovat po par rokoch Otec to na nasu jedinu broskynu aplikoval. Kucerava bola, ale nie az tak tragicky, urodu prinasala celkom dobru a pravidelnu. Ked bola velmi stara umrela na glejotok
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@zita19 zaujimave
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?