Mikorízne huby v záhrade

Minulú jeseň som pri výsadbe jahôd použila prvý krát mikorízne huby. Jahody vyzerajú tento rok veľmi dobre. Neviem však, či tieto huby stačí použiť len raz, alebo to treba každý rok opakovať a dávať ich ku koreňom. Máte niekto skúsenosti?
Odpovedať
Ak boli aplikovane ku korenom a spravne, netreba vobec opakovat, preziju tam
Odpovedať
Ďakujem za radu.
Odpovedať
@gajaranka naco su tie huby dobre?
Odpovedať
Tie huby podporujú koreňovú sústavu, hospodárenie rastliny s vodou... Aplikovala som ich po prvý raz na jeseň minulého roku. Dopočula som sa o ich účinkoch neskoro, takže nové jahody som už mala posadené. Dala som si tú námahu, že som každý trs odhrabala tak, že som videla korene a k nim som prisypala za odmerku mikoríznych húb (Symbivit - ja som kúpila univerzalny v OBI za cca 11,-€). To isté som spravila s kríčkami bobuľovín. Na jeden kríček ríbezlí mi už neostalo a na jar som sa nestačila diviť. Všetky jahody a kríky začali viditeľne rašiť a rásť a ten jeden ostal taký neduživý. Tento rok som si kúpila znovu Symbivit a dávala som to ku všetkým sadeniciam a zemiakom už hneď pri sadení ako posýpku na korene. Som zatiaľ veľmi spokojná. Neviem, ako to aplikovať pri sejbe semien (fazuľa, hrach....) pretože sa tieto huby musia nakontaktovať na korene a neviem, či vydržia kým semienka zakorenia. Prajem Vám tiež úspechy v záhradkách.
Odpovedať
Profilova fotka
Fíha, toto je dobre vedieť 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?