Najchutnejsie stolove hrozno

Ahojte, mate tip na vyborne stolove hrozno? Tak sem s nim:) chcem doplnit par kusov vinica do zahrady, mame uz Panonia Kincse a Kismis Moldavskij. Najlepsie malosemenne alebo bezsemenne odrody. Cital som ze Atos je chutovo vysoko ceneni (aj ked neviem kde ho zohnam) ale chcel by som minimalne este jednu odrodu... ak mate tip na nejake degustacie tak aj tie pomozu. Dakujem!!!
Odpovedať
@jano_fk Este mi nerodi ale vraj je to legenda http://slovplant.sk/shop/Z-histórie-š...
Odpovedať
@jano_fk najlepsie zhanat v Pezinku v Slovplante http://slovplant.sk/shop/ Spytaj sa jakino na Streche on niektore odrody ma, a uz ma aj urodu
Odpovedať
@jano_fk ja mam aladin, mne chuti, ked prezrel bol sladky ako med :-), az ho zena nechcela ze je moc sladky, tu na fore v nejakej rubrike mam aj jeho fotky, ale ma kostky, potom mam aj vanjusu ta mala prvy signalny strapec, chutila nam, aj super extra je dobre, mam aj nejake nasadene nove odrody, tak uvidim ked zarodia dam vediet. Striekas vinic, alebo nie? Ten kismis vydrzi v pohode bez postrekov (neratam sulku skoro na jar)? Lebo co som tak nastudoval tak tie bezjadierkove nie su moc odolne, ak najdes nejake bezjadierkove a velmi odolne s vybornou chutou daj vediet :-)
Odpovedať
@suhaj24 Vostorg nepoznam ale vyzera zaujimavo, nastudujem @zita19 slovplant som pozeral, tam napr maju Atos vypredany ale maju tam dost inych odrod. a ten jakino, nik je presne "jakino na Streche"? som zvedavy ake ma skusenosti
Odpovedať
@peterpe aladin som tiez pozeral, tie dalsie odrody budes vediet asi az o rok? panoniu a kismis som sadil tento rok na jar, bez postrekov. v lete som si vsimol na vsetkych perenosporu, tak som ich striekal ale boli dost napadnute... o tyzden idem na juh tak uvidim ako su na tom teraz. ked nieco najdem dam vediet:) najlepsie ak ma niekto viacero odrod a skusenosti
Odpovedať
@jano_fk na streche ma nick jakino
Odpovedať
@jano_fk ja som nesktriekal, a ten aladin v pohode, mam este elf a ten bol chuteny mucnatkou. Ak chces mozem ti z toho aladina na jar ofstrihnut pár vrublikov, a mozes si zasadit, ja si ho skusim este naockovat aj na ine kmene, bol som s nim spolojny, este som pocul chválu aj na galahad, ale ten nemam tak neviem. Mam viacej druhov, som to pockoval do starych knenov, tak som zvedavy buduci rok co sa z toho vykluje :grinning::grinning:.
Odpovedať
@zita19 @jakino uz aj odpisal (dakujem). z 12 odrod co ma tak mu momentalne najviac chuti odroda Julian a Timur. tieto odrody vobec nepoznam:) pre uplnost, ma este: Dolgoždannyj, Podarok zaporožiu, Saturn, Milenium, Zarnica, Vostorg, Vostorg Krasnyj, Bogatjanovskij, Jubilej novočerkaska, Kokl bielyj
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 @jakino sa dá označiť aj priamo tu ;)
Odpovedať
@peterpe dakujem za ponuku, urcite to zvazim! btw v zahrade je par starych vinicov, myslim ze otelo, ktore mozem pouzit na nove odrody
Odpovedať
@jano_fk Videl som video jedneho Rusa na youtube hovoril ze dlhe tyzdne bola u nich vkuse zima -30 a viac , vsetky korene vinica mu vymrzli ostal iba Vostrog cize mrazuodolnost v dreve vyborna.Z Vostroga vyslachtili tusim vyse sto dalsich odrod vinica.
Odpovedať
@miselaho ja viem, ale nechcela som ho vyvolavat ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zita19 :D jaj aha, no ja som to bez okolkov urobila, však pokiaľ má odporúčania, nech sa dostanú aj k našim ostatným záhradkárom :)
Odpovedať
Ako je spomenuté vyššie, Timur a Julian sú zatiaľ moji favoriti na rozmnoženie. Sú sladké, šupka jemnučká, plody nepraskajú, jadierok minimum a múčnatka im tento rok nijako neuškodila. Nestriekal som zatiaľ vôbec a tento rok mi rodili viniče prvý raz. Spomínaný Vostorg mi tiež zarodil dva malé strapčeky, chuťovo je vynikajúci, ale v bobuliach bolo veľa jadierok. A tento koreň mi veľmi slabo rastie. Uvidím ako to bude na budúci rok
Odpovedať
@jakino vitaj chlape :-)
Odpovedať
@zita19 vitám madam ;-)
Odpovedať
@jano_fk ak mozes tak urcite sa pokus tie stare preockovat, ak sa podari tak rozdiel je neskutocny voci zasadenej mladej sadenicke.
Odpovedať
@jakino Millenium ti uz zarodil? je naozaj bezsemenny? a v pohode sa pestuje bez postrekov?
Odpovedať
@peterpe Millenium malo ešte len jeden malý strapček, ktorý nedozrel, lebo sa odlomil. Jadierka v bobuliach ale neboli. Nepostrekujem zatiaľ nič a žijú
Odpovedať
Tu je fotka odrody Julian
Odpovedať
alladin, mne chutil velmi :)
Odpovedať
super extra
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
A čo poviete na nové odrody z nezvyčajným tvarom už su na slovensku a budú sa pomaly množiť.
Odpovedať
@milan59 to je nejaky novy tvar :) krasne
Odpovedať
@milan59 vypadaju zaujimavo :-) a su aj odolne?
Odpovedať
@doktorkakvet Šlachtili to v USA 25 rokov natukaj si názov odrody anglicky a dozvieš sa viac.
Odpovedať
@milan59 dakujem, zo zaujimavosti si to popozeram
Odpovedať
podobnych druhov je coraz viac, vyzera to na novy trend:)
Odpovedať
Pozeral som zahranične stranky sú tam nielen chuťovo ale aj tvarovo zaujimave odrody, hlavne japonske.
Odpovedať
@milan59 Ktore odrody viniča mate odskusane a povazujete chutovo za najlepsie ?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?