Najchutnejsie stolove hrozno

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, mate tip na vyborne stolove hrozno? Tak sem s nim:) chcem doplnit par kusov vinica do zahrady, mame uz Panonia Kincse a Kismis Moldavskij. Najlepsie malosemenne alebo bezsemenne odrody. Cital som ze Atos je chutovo vysoko ceneni (aj ked neviem kde ho zohnam) ale chcel by som minimalne este jednu odrodu... ak mate tip na nejake degustacie tak aj tie pomozu. Dakujem!!!
Odpovedať
@suhaj24 U mňa zatial najlepšie stol.hrozno NPZ - Nový podarok zaporožje.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Tak co zmenilo sa nieco po roku? Chcem vymenit 5 korenov 😉
Odpovedať
Alebo ci ma niekto tip na zaujímavú odrodu😉 ja na prvú úrodu iba čakám, dúfam ze už tento rok
Odpovedať
dnes na smecku, skusenosti zahradkara na orave, tieto odrody si pochvaluje: Cupaga, swenson red, muškát bleu, talizman, ester, julian a galahad https://myorava.sme.sk/c/20921967/ora...
Odpovedať
Moje najlepšie biele-Galahad,rúžové- Aladin, tmavé-Ruslan,Mám aj iné ale tieto sú moje top stolové odrody.Sú rezistentné dostatočne skoré- v mojich podmienkach-zahradka v Margecanoch dozrievajú Galahad a Ruslan začiatkom septembra,Aladin asi o týždeň neskôr.Mimochodom Aladin je to najlepšie čo môžem poradiť-veľké strapce a žltozelené bobule s krásnym rúžovým nádychom.Chuť plná výborná.
Odpovedať
@jano_fk zoženiete ho u pána Pieničku, myslím si, že Babina pri Zvolene, má aj iné stolové odrody. č.t. 0905269109 Stano
Odpovedať
@duarde Gelahad, sa mi zdá, že by mal dozrievať trochu skôr, ale zase v Margecanoch, čo pamätám hrozno niekedy videli len na obrázku, alebo v obchode. A čo v Margecanoch vyskúšať napr. biele-Tajnú Monarchu, Chrusta, z ružových Ajutu, s tmavých Rombik, Atos?
Odpovedať
Zatiaľ nie mám teraz 9 koreňov - Eszter,Galahad.Rysenský muškát,Zlato,Prezent,Ruslan,Lučezarnyij,Aladin a jeden koreň Noname. K tomu som zakorenil teraz pár odrezkov, a asi dosadím ešte jeden Ruslan a jeden Aladin.To mi bohato stačí.Víno robiť nebudem a na kozumáciu ho bude dosť.Čosa týka dozrievania je to každý rok iné, ak je dosť slnka Galahad,Zlato, Eszter,Prezent aj Ruslan môžu byť už koncom augusta.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@suhaj24 Už vám Atos zarodil? Ako ste s ním spokojný, mne prvý rok, nezdá sa mi nejako výnimočný, viac mi chutil skorší Garold.
Odpovedať
Profilova fotka
mnam, hned by som si dala 🙂 mi tu narobite chute a co potom mam robit 😄
Odpovedať
Profilova fotka
najlepsie stolove hrozno je v tekutom stave 🙂 😄
Odpovedať
@stanislav8508 Atos mi v roku 2021 prvý krát zarodil, signálny strapec, trochu neskôr ako je proklamované, ale zase je to prvá úroda, v ďalších rokoch by to malo byť už ináč, nestriekané, v údolí, blízko Slovenského raja a potoka, bez hubových ochorení, hrozno výborné, odporúčam.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
čital som niečo o hrozne avatar....velky hit na ukrajine jedno očko vraj sa predava za 80eu......
Odpovedať
Profilova fotka
@peterpe no preočkovat hrozno to som tu u nas nepočul ani nevidel...ako to robiš a čo treba k tomu ?
Odpovedať
@jaroslav_nociar pozri si stranku vinetumrezac.cz postupoval som podla neho 🙂 skoro na jar zrezem ker a potom ked reva slzi ockujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@duarde ako sa ti darilo v roku 2022 u stolového viniča? V SNV bol rok do dobrý, najskôr dozrela ružova Rumba, potom Garold, Chrust a potom to už šlo...
Odpovedať
Ahojte. Aké by ste mi odporučili neskoršie stolové hrozno, ktoré vám chutí? Môže byť nejaká špecialita. Mám dva korene ktoré chcem vymeniť a všetko mám skoršie odrody. Môže byť jedno biele jedno fialové. Ďakujem.
Odpovedať
@kajo873 čo je neskoršie a lokalita? september (muškát blue, muškát new york, konkordia, atilla, muškát adda, muškát terazinni, afuz ali, ...sorty nájdeš aj na agrocentrum.sk
Odpovedať
@lubosko57 Lokalita Hlohovec, okolie. Neskoršie áno niekedy začiatok septembra.
Odpovedať
@jano_fk tipov je habadej, záleží na tom čo preferuješ. niekto má rad sladké, niekto muškátové, ďalší zas muškát s ovocnou príchuťou apod.
Odpovedať
@kajo873 pozri forum oreve.cz najdeš tam prehľad odrôd aj s popisom a skúsenosťami tými čo ich pestujú
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@jano_fk ak si z východu, môžeš si prísť po štepy Atosu osobne, je to výborná odroda viniča
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte, nema niekto z okolia TT na vymenu alebo predaj odrezky stoloveho hrozna?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od slavo88:

Ahojte, nema niekto z okolia TT na vymenu alebo p…
@slavo88 ahoj, ak vieš prísť do Žiaru nad Hronom, darujem ti odrezky. Mám okolo 15 odrôd stolového viniča
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@lubosko57 Lokalita Hlohovec, okolie. Neskoršie á…
@kajo873 ako si nakoniec pochodil, co si zasadil? Inak podobny rebus som riesil aj ja. Tu pri Bratislave je snad kazda stolova odroda kocom augusta zjedena :-) Minuly rok som ziskal odrodu Anita (ruzovu, nie bielu aka sa da kupit v Hornbachu) a ta by snad mala byt neskora. Uvidime.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matkoo72:

@kajo873 ako si nakoniec pochodil, co si zasadil?…
@matkoo72 Ahoj, no keď som začal pátrať, tak som našiel veľa zaujímavých odrôd, tak som založil ďalšiu radu :D Vybral som zatiaľ tieto: Podarok Zaporožju, Rubín Jubilejný, Souvenir Fialový (tento by mal byť začiatkom septembra), Pamjati Smolnikova, Valjok, Bažena a ešte mám v pláne zasadiť ale 6 ks Ďalších ktoré som ešte nevybral
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@matkoo72 Ahoj, no keď som začal pátrať, tak som …
@kajo873 stastny clovek ked mas tolko miesta na vinic :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@matkoo72 Ahoj, no keď som začal pátrať, tak som …
@k4ajo873 a čo tak, Cimus, Daria, Diňka, Rozmus, Jutal ap.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stanislav8508:

@k4ajo873 a čo tak, Cimus, Daria, Diňka, Rozmus, …
@stanislav8508 zaujímavé odrody ale všetko skoré a velmi skoré. Hľadám niečo neskoré, lebo mám veľa korenov velmi skorých a skorých, musím nájsť nejakú zaujímavú odolnú odrodu neskorú.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@stanislav8508 zaujímavé odrody ale všetko skoré …
@kajo873 závisí od regiónu, i skóre môžu byť v niektorom regióne neskoré a ešte veľa závisí od preťaženia, niektorí pestovatelia viniča nechajú vinič preťažiť aby dozrel neskôr. K typicky neskoršim odrodam by mali patriť odrody napr. Talizman, Skazka, Landiš, Katrusia kochanovska ap. vynikajúci je Ratatuj a.i.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?