Neskoro dorucene ovocne stromy

Ahojte, dnes mi dosli ovocne stromy, prevzala zial mama, nevedela co to je...Doslo to opozdene, co s tym teraz? Mozem este sadit? Su to slivky a jablone 🤔 :-.
Odpovedať
Podľa mňa bude už na to zima, keďže v noci už bežne mrzne. Radšej by som ich nasadila do veľkých nádob a až na jar vysadila.
Odpovedať
radsej ich vysad do pody ako do nadob. V nadobach im skor hrozi preschnutie aj premrznutie. Ak nemas pripravene jamy, tak vykop dostatocne siroky, dlhy a hlboky rygol aby mali korene pod zemou, kde ich zastrcis vsetky a skoro na jar presadis na miesto. Odporucala by som im dat lahsi substrat, dobre zaliat a ak mas cim, tak bohate namulcovat.
Odpovedať
uff..nedaju sa vratit?
Odpovedať
@zita19 nemal som pripravene, ale vykopal som nejak krvopotne...take provizorne..mozem na jar presadit? 😬 @salamandrazuza to som ani neskusal 😒
Odpovedať
@zahradnytrpaslik ano, na jar ich vysadis ako normalne, len bude treba dokladne skontrolovat korene a vsetko podozrive na to, ze zimu neprezilo ostrihat.
Odpovedať
@zahradnytrpaslik aha no skoda, mozno by to slo vratit este...teraz uz samozrejme nie :)
Odpovedať
Ja by som to vysadil, teraz nebolo az tak mrazivo...sice zalezi od toho, odkial si 🤔
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?