Novošlachtenec slivka Bystrická x Duranzia.

Podarilo sa mi pred 3 rokmi získať novovyšlachtenú slivku Bystricku x Duranzia je odolná na šarku ide od kôstky šťavnatá velmi sladká.Dvaja šlachtitelia čo ju vyšlachtili sú už na dôchodku pochádzajú od Žiliny.
Odpovedať
@milan59 Dobry den,chcem sa spytat ako sa dari Jaju ci mate kontakt na p.Majzla popr.ci ju viem zohnat cez Vas?Byvam pri Martine. Dakujem
Odpovedať
@matej79 Mohol som poslať vruble je ale už neskoro poslal som vám sukromnu spravu.
Odpovedať
@milan59 no super ze ide od kostky, to tie samotne duranzie su na toto mrchy, tie nejdu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@milan59 Dobry den, ako by sa dalo dostat k vrublom? Vyskusal by som u nas v sade. Dakujem
Odpovedať
viazo Môžem ti poslať stromky mám 3 vrublov je dosť.
Odpovedať
duranzie..z tych sa robi palenka ak si dobre pamatam 😄
Odpovedať
Ano
Odpovedať
Dobrý deň, mám záujem o kúpu slivky Jajo. Už ju zháňam pekne dlho. V žiadnej predajni ju nemajú a ani na nete ju nemôžem nájsť. Prosím o info, kde ju môžem kúpiť. Vzal by som do 10 ks. Ďakujem. Peter
Odpovedať
Zdravím Peter nikde sa nepredáva mám ju iba ja a další záhradkári čo som im poslal vrúble.Nachystaj si podpníky na budúci rok ti pošlem vrúble.Tento rok som už poslal asi 4 záhradkarom.
Odpovedať
@milan59 Pozdravujem Milan, ďakujem veľmi pekne za info. Poslal som súkromnú správu. Peter
Odpovedať
@milan59 Zdravím pán Milan59, chcem sa spýtať či by sa neakým spôsobom cez Vás dalo dostať ku vrublom či stromčekom odrody slivky Jajo, som z Komárna, no ak treba prišiel by som si aj po ne, za odpoveď vopred ďakujem
Odpovedať
bandita25 Samozrejme si môžež vrúble zobrať ,ale teraz už taško keď stromky začínajú kvitnúť, možno na konci leta ,keď sa očkuje ,alebo kedy chceš.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@milan59 Dobrý deň Už sú to staršie články ale ak by som mal záujem o štepy Jajo ako by som sa vedel k nim dostať
Odpovedať
@stano_karnaj Má ju Ján Majzel z Brodna pri Žiline túto slivku som pestoval 10 rokov vykopal som ju je malá pri dažďoch praská žiaden zázrak.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od milan59:

Podarilo sa mi pred 3 rokmi získať novovyšlachten…
Pozdravujem, @milan59 mám zaujem o štiepy zo slivky Bystrická x Duranzia. Bolo by možné po dohode ich poslať na adresu ? Ďakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od david_sl:

Pozdravujem, @milan59 mám zaujem o štiepy zo sliv…
@david_sl@david_sl Zdravím David už ju nepestujem vykopal som ju mal som ju 10 rokov slivky malé pri dozrievaní keď je trochu vlhko všetky praskajú sladkosť dobrá ale včely, osi ju veľmi napádali takže na nej nič nezostalo.Pestuje ju iba pán Majzel dedina Brodno pri Žiline
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od milan59:

@david_sl@david_sl Zdravím David už ju nepestuje…
@milan59 Ďakujem za oboznámenie sa zo situáciou.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?