Pestovanie melónov

Zobraz úvodný príspevok
Neviem či to zaradiť do ovocia alebo zeleniny :D Je melón ovocie alebo sladká zelenina? 🤔 🤔 🤔 Ale nie to som chcela. Prosím kto má reálne skúsenosti a dopestoval už. Ako na to? Teraz vysiať semienka, predpestovať? Čím hnojiť, na aké stanovisko dať. Líši sa to pre červený vodový a žltý? Niekde sa píše že polievať veľa, inde že nie, lebo aj v grécku sa pečú na poliach a nepolievajú. Vraj vtedy sú nútené robiť si zásoby vody a vtedy je melón chutnejší. Som zmätená z toľkých info :-.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@veronikakon 11kg? To sa teda pekne zadarilo :) gratulujem
Odpovedať
@miselaho ďakujem pekne :)))
Odpovedať
Profilova fotka
@veronikakon a bol to ten tmavozeleny alebo pasikaty?
Odpovedať
@miselaho Tmavo zelený :) hľadala som aj fotky v mobile, ale nedávno som menila, tak som nenašla... :( ...ale teda úplne sladký bol :)
Odpovedať
Profilova fotka
@veronikakon nevadí, foto nie je podstatná len ma zaujala tá krásna váha a chcela som vedieť, že ktorý druh vie takto pekne dorásť :)
Odpovedať
A myslite ze ked som si odlozila semienka z melona ktory nam chutil ze to ma vyznam sadit? Vylezie mi z toho taky melon? Skusal to niekto?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Ahojte pestovatelia melonov.Ja mam tiež otazku,začinam s melonmi a už su na nich aj malé plody,hlavne žlté a na červenych len malinke guločky,poradte,čo mam robiť a čo robím zle..velmi pekne Vám dakujem..
Odpovedať
@kukucka62 ked mas plody tak nic zle nerobis. Polievat, pridat im trosku hnojiva a zas len polievat Inac melony maju velmi dlhy cas od klicenia do prvych plodov, v nasich zemepisnych sirkach (pokial nie si Zitny ostrov) treba vysievat na sadenice zaciatkom marca
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@kukucka62 dopestovala si nakoniec nejake vlani?
Odpovedať
m0n4 áno podarilo sa mi,aj ked bola úroda trochu neskor,bola som spokojná,boli sladučké ako med,dakujem za radu 😎 😉 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?