Plody čerešne vyschli?

Profilova fotka
Dobrý deň Na jar mi čerešňa čo krásne rodí opäť nádherné zakvitla,avšak teraz vidím,že skoro všetky plody uhynuli.nemyslim že zmrzla,mohlo by to byť prosím aj niečo iné?ďakujem
Odpovedať
Poprosim o pomoc, mam čerešňu pri Dunaji, zakvitla už 3 rok a plody stále nedozrejú, idpadnú vid foto, pritom strom je vitálny. Može byť dovodom, že je pri Dunaji a je ílovitá zem, spodná voda cca 1 m? Alebo zamrzla? Mozem očakávať vobec niekedy úrodu?
Odpovedať
@andrea_riecanska Nebolo v tom období keď kvitla výrazne veterne, chladno alebo upršane? Vyzerá to na slabo opelené kvety. Ja mám jedinú skorú čerešňu v mojom okolí a každý rok dopadne takto, z vela kvetov mám len zopár plodov. Nemá na okolí opelovača, resp. ked je špatne tak hmyz ktorý by ju opelil nelieta na tak veľké vzdialenosti.
Odpovedať
@andrea_riecanska ako pise @kajo873, zrejme slabe opelenie - nepriaznive pocasie v case kvetu. :-/
Odpovedať
@objavovatel a ako je to v okolitych zahradach? Maju s tym tiez problem, alebo ceresnu nepestuju? Ta spodna voda by mozno az tak nevadila. Kombinacia ilovitej pody a vysokej spodnej vody nie je vsak pre kostkoviny velmi vhodna.
Odpovedať
Ide o to že čerešne sú väčšinou cudzoopelivé a ideálnych opeľovačov majú len zopár iných odrôd, hlavne tie skoré. A v poslednej dobe sa predávajú všeliaké šľachtené čerešne, ľudia to dávajú do záhrad a ani boh nevie čo ich správne opelí. A tiež človek si povie veď čerešní je naokolí veľa. Ale či tá správna?? Svokor má čerešnu skorú, nevie už odrodu. Krásne kvitne, ale plodov máva minimálne a je to už 5 m strom. Sused zasadil neskoršiu čerešňu a tá je obsypaná každý rok, na okolí je veľa neskorších čerešní.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?