Rez malin a cernic

Mozem to urobit teraz alebo uz radsej pockat na jar? Kedy je to vlastne lepsie?
Odpovedať
@skockazahradna este mozes, alebo pocakas, je to uplne jedno
Odpovedať
Kedze sa rezu vyrodene vyhony uplne pri zemi, tak je jedno kedy ich orezes, mozes aj teraz. Akurat daj pozor aby si neosmigala tohtorocne vyhony (tie zelene) na cerniciach a na malinach co rodia na vlanajsom dreve. Ak mas cas neodkladaj to na jar.
Odpovedať
Na jar skor budes vediet zhodnotit co vyrezat von ;)
Odpovedať
@salamandrazuza ono je to uplne jasne aj na jesen. Nove drevo je zelene, stare hnede. Po zime je vsetko skor hnede, tazsie sa vybera, lebo treba pozerat ci vyhon ma alebo nema vyrodene sukvetia
Odpovedať
Nakoniec som to nestihla, takze jar to isti
Odpovedať
@skockazahradna kebyze si sa v zime nudila, bolo prijemne pocasie mozes stare ostrihat aj v zime. Nic sa tomu nestane a ty budes mat na jar o jednu polozku v To Do liste menej
Odpovedať
@zita19 ale na jar asi budem vidiet co odmrzlo, nie? Tak to necham uplne na jar a idem sa este trosku nudit ku kniham :D
Odpovedať
@skockazahradna okrem nevyzretych koncov vyhonov na cerniciach je uplne zanedbatelna pravdepodobnost, ze by maliny a cernice vymrzli
Odpovedať
@zita19 ale ja predsa len pockam (rozumej nechce sa mi teraz v tomto pocasi cokolvek riesit na zahrade) :-D
Odpovedať
Ja si to nechávam na skorú jar, keď som už nedočkavá ako sánky v lete. Na hriadkach sa ešte veľmi čo nedá robiť, ale koncom februára ak je trošku obschnutá zem, tak strihám a strihám.....
Odpovedať
Moji rodicia strihavali na jesen, ale mozes kludne aj skoro na jar.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@skockazahradna Tak tak,toto aj mňa presvedčilo to omrznutie...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dodanko mne sa zda ze na jar lepsie naozaj vidiet to, co treba odstrihnut, osvedcilo sa mi to
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?