Rozmnožovanie hrozna

Zobraz úvodný príspevok
Caute, sused ma v skleniku strasne dobre hrozno, ako sa da rozmnozit? Nie sme zrovna micurini a netusime, ako na to. A hlavne kedy. Poradite?
Odpovedať
1
2
Velmi podobne som aj ja bral od suseda, jednoducho odobraty konarik zakoreneny a po 4roch rokoch sme mali urodu ktora sa nelisila nejak od materskej rastliny
Odpovedať
@joku22 vsak to som aj pisal ze podpniky su kvoli Fyloxére viničovej, ale u nas su stare nestepene vinice a nic im nieje, tak preto som to riskol a rozmnozujem zakorenovanim :-)
Odpovedať
@joku22 15 rokov to je ok, ked po 15 rokoch odumrie uz mi to asi vadit nebude :D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Ahojte, planujem vysadit vinic, stolovu odrodu cca 8 korenov poradite nieco odskusane, 500mnm okolie MT, veterna oblast dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@miskolidka rôzne odrody viniča p.Milan č.t. 0905269109
Odpovedať
@peterpe metóda s vatou funguje. Už mi začali púšťať prvé korene 🙂 Ďakujem veľmi pekne za túto radu avšak ako je to pri výsadbe ? vysádzaš celú kocku ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
zdravím, chcem sa spýtať čo môže byť príčinou že lístky na hrozne vypestovane z odrezkov začínaju žltnúť a schnúť. vyrastajú malé mladé lístočky ale po čase zhnednu až zožltnu a zoschnú. odroda Rizling vlašský. polievam po troškach každý druhý alebo tretí deň len aby bola zem v kvetinacoch vlhká. zatial sú vnútri pri okne, vysádzať von plánujem az niekedy v máji. ďakujem za rady.
Odpovedať
@peto_petrik neuzivia ich korene. Mali byt na chladnejsom mieste aby isli viac do korenov, takto tlacia vsetko do listov a nemaju dost zivin. Mali byt posadene 3 - 4 ocka v zemi, nad zemou len jedno a ulozene pri teplote 10 - 15° aby sa neplasili do pucania
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ďakujem, skusim to dat niekam na chladnejšie miesto a snáď sa mi ich podarí ešte zachrániť
Odpovedať
@peto_petrik Skúsim poradiť aj ja,ono každý má svoj osvedčený spôsob, tak tu je môj.Na odrezkoch nechávam 3 očká, pod spodným očkom nechávam tak 1/2centimetra z odrezku.Následne spodné očko odstránim ostrým nožom, a po obvode v spodnej časti kde som odstránil očko urobím ostrým nožom 3-4 pozdĺžne Zárezy asi 2cm dlhé.Tie zabezpečia skoré zakorenenie-púšťanie koreňov práve zo zárezov ktoré som urobil po obvode odrezku.Hornú časť odrezku namočím do roztopeného parafínu /roztopím čajovú sviečku v horúcej vode/.Potom spodnú časť odrezku namočím na pár minút do zakoreňovača a sadím do cca do 1/2 litrových kelímkov po 2 odrezky.Používam substrát Ausaat Gramoflor na rezkovanie.Dobre polejem roztokom Trifenderu /simbiotická huba koreňov-napomáha rastu koreňovej sústavy a pôsobí ako rezistent voči hubovým chorobám/ a Chitopronu / má antibakteriálny účinok/.Na každý kelímok natiahnem mikroténový sáček, len tak navoľno aby odrezok ma aj prístup vzduchu.Raz za 2-3 dni odrezky zvlhčím vodou ostrekovačom na kvety.Do zeme dávam 1 očko, nad zemou nechávam 2 očká.To preto aby bola väčšia istota že jedno pustí výhon, ak pustia obe slabší výhon vyštiknem.Mám tak vysokú úpešnosť zakoreňovania, a výhonky nehynú.Momentálne mi už začali s pučaním, neskôr môžem dať foto.Ten Trifender s Chitopronom sa dá využiť aj pri sadení priesad rajčín, na uhorky atď. , všeobecne na všetku zeleninu.Ber to ako môj postup, ktorý mám osvedčený, ale nie ako jediný správny.Sú rôzne spôsoby zakoreňovania odrezkov a viaceré z nich sú určite účinné.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Kedy môžem presadiť vinič, ktorý bol rozmnožený zapustením výhonku do zeme? Do zeme bol zapustený minulú jeseň. Teraz sú na ňom dokonca aj strapce, ešte nezrelé, ale nie je oddelený od materskej rastliny. Ďakujem
Odpovedať
@zltalienka teraz ho treba odstrihnut od materskej rastliny, buducu sezonu sa bude zivit zo svojich korenov, na jesen buduceho roka, ked zhodi listy alebo skoro na jar pred rasenim ho presadis
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 ďakujem. A na najbližšiu jar bude na presadenie ešte skoro?
Odpovedať
@zltalienka ťažko povedať ci ma dosť koreňov aby vyzil sam
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@zita19 Ahoj, snažím sa nájsť niekde ako sa strihá hrozno keď ním chcem na pergole urobiť stenu kvôli optickej izolácii od susedov. Nie zvrchu ale stena. Vidím že máš jeden koreň na celú pergolu. Všade vidím že na jeden koreň iba pár očiek. Ako to robíte? Ďakujem
Odpovedať
@panak kým naše hrozno pokrylo pergolu trvalo mu to hádam 5 rokov. Nechávali sme tahune rast až kým nedosiahli potrebnú dĺžku, popritom sme bočné výhony vyvazovali aby pokryli co najväčšiu plochu. Keď všetko do rástlo, tak sme začali veľmi decentne strihať, pretože účel bol tieň, ale úroda vždy bola. Túto zimu sme ho trosku preriedili od starých vyhonov, ale zas pri tom suchu nebolo veľa letolastov a ani listov, teda ani moc netienilo.
Odpovedať
@zita19 fotka by sa nenasla ? dakujem
Odpovedať
@panak dnes som bola na záhrade, tak mam fotky. Prvá je pergola, druhá a tretia hrozno ako zastena pre súkromie. Síce každý vinohradník prevracia očami keď to vidí, ale nám je to jedno. Hrozno rodí, listy tienia, viac ma nezaujíma. Teraz je tam menej listov, tak hádam uvidíš ako je vedené.
Odpovedať
@zita19 dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@zahradnytrpaslik 2-3roky
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@peterpe Peničková metóda
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?