Sčernenie orechov.

3. okt 201950
Autor

registrovaný 19. 12. 2018

246 príspevkov vo fóre

29. sep 2019

Dnes som v novinách čítal o tejto pliage orechov.

registrovaný 7. 1. 2009

368 príspevkov vo fóre

29. sep 2019

u nas uz je to 😞 Uz minuly rok boli cierne, tento rok znova, a striekat sa to neda - je to velky strom (tak asi len dakym motorovym ale ani to si moc neviem prestavit) a este vcase ked by sa to malo striekat tak naookolo mam vinic, broskyne atd....ktore by tiez schytalo postrek a nemohol by som ich jest

registrovaný 20. 6. 2018

29 príspevkov vo fóre

29. sep 2019

aj my máme kopec takých orechov. nechávame to po pravde tak, lebo je to fakt obrovský strom a neviem si predstaviť, ako by sa to dalo vystriekať. chvála bohu je viac normálnych zdravých zatiaľ

registrovaný 23. 6. 2018

17 príspevkov vo fóre

1. okt 2019

a existuje na to vobec nieco? my sme aj miluly aj tento rok mali mnoho takych oprechov, by by som bol povedal, ze odkedy su medzi nimi aj taketo cierne, tak je ich celkovo aj menej

• Sponzor fóra

registrovaný 11. 5. 2013

8 príspevkov vo fóre

2. okt 2019

@mokko  vrtivka orechová dovlečená z USA.
    Rapídne sa rozšírila v roku 2012 a u nás to sledujem tak od roku 2014. Rok čo rok zdevastovaná úroda orechov. Orechový strom už len kvôli tienu v záhrade sa oplatí pestovať, inak nie.
    Striekať veľký strom je nereálne, jedine vraj pomáha zberať opadané čierne orechy aby sa larvy nedostali do pôdy, a kypriť pôdu pod orechom, kde tie lervy prezimovávajú.

registrovaný 6. 2. 2018

174 príspevkov vo fóre

3. okt 2019

aj u nas sa objavila tento rok 😞 naozaj stare stromy velke striekat, to je nemyslitelne

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?